ادامه خشم مردم آمریکا از سیاست های نژادپرستانه دولتی/ بالتیمور در آتش اعتراض معترضان می سوزد+ تصاویر
+ پ -
ادامه خشم مردم آمریکا از سیاست های نژادپرستانه دولتی/ بالتیمور در آتش اعتراض معترضان می سوزد+ تصاویر

با افزایش تنش ها در شهر بالتیمور آمریکا درگیری معترضان به نژاد پرستی کماکان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، خبرگزاری آسوشیتد پرز نوشت: درگیری های بالتیمور آمریکا در حالی به شب دوم رسید که بیش از دویست نفر از معترضان با وجود وضعیت منع رفت و آمد همچنان به اعتراض خود ادامه می دادند و در مقابل آنها صفی از نیرو های ویژه پلیس با پرتاب گاز اشک آور و شلیک های پی در پی گلوله تلاش می‌کردند معترضان را متفرق کنند.

 

 

 

جرقه شروع این اعتراضات زمانی روشن شد که یک جوان سیاهپوست آمریکایی ۲۵ ساله  به نام فردی گَری در حالی که در سلامت کامل به سر میبرد در پی بازداشت پلیس مجروح شده و در طول بازداشت جان خود را از دست می دهد.

 

به گزارش خبرنگار اسوشیتد پرز در  شب گذشته معترضان با پرتاب کپسول های گاز اشک آوری که به سمت آنها  شلیک شده بود سعی داشتند از خود دفاع کنند که از سوی دیگر مورد حمله نیرو های پلیس قرار می گرفتند.

 

باید توجه داشت که درگیری شب دوم در حالی اتفاق افتاد که از صبح سه شنبه بیش از ۱۰۰۰ نیروی پلیس و گارد امنیت ملی در حال گشت زنی در سطح شهر بوده اند که با وجود این تدابیر شدید امنیتی نتوانستند آتش اعتراضات را در بالتیمور خاموش کنند.

 

 

 

از سال ۱۹۶۸ این اولین باریست که پس از ماجرای قتل مارتین لوتر کینگ جونیور، سیاستمدار سیاهپوست آمریکایی و حامی حقوق مهاجرین آفریقایی، گارد ملی آمریکا  به خیابان ها آمده که این خود نشان دهنده خشم و نارضایتی  انکار ناپذیر سیاهپوستان نسبت به سیاست های نژاد پرستانه در آمریکاست.

 

وضعیت بحرانی بالتیمور به گونه ای است که در روز گذشته در پی اعلام وضعیت منع رفت و آمد تمامی اماکن دولتی از جمله مدارس تعطیل شده و مسابقات بیسبال بالتیمور که تاریخچه ای ۱۴۵ ساله دارد کنسل شد..

 

در شب اول نیز درگیری ها به گونه ای بود که به گزارش نیرو های پلیس ۱ مامور پلیس زخمی و بیش از صد معترض بازداشت شدند  که در میان حمله نیرو های گارد ویژه  معترضان برای عقب راندن آنها اقدام به پرتاب سنگ و اشیاء فلزی به سمت نیرو های پلیس کردند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff