اداره کار باید نسبت به حل مشکل کارگران آلومینیوم وارد شود/ اعتراض مجلس به نحوه واگذاری آلومینیوم است
+ پ -
اداره کار باید نسبت به حل مشکل کارگران آلومینیوم وارد شود/ اعتراض مجلس به نحوه واگذاری آلومینیوم است

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه اداره کار باید نسبت به حل مشکل کارگران ورود پیدا کند، تاکید کرد: چنانچه اگر دولت باعث بیکاری کارگران است باید نسبت به اشتغال آنها اقدام کند در غیر این صورت بیمه بیکاری تعلق گیرد.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به واگذاری شرکت آلومینیوم هرمزگان به بخش خصوصی و اخراج۶۲۰نفر از کارگران این واحد گفت: قانون خصوصی سازی که در مجلس دوره قبل تصویب شده  لیستی را تهیه نموده بود که دولت ملزم به واگذاری آن است که شرکت آلومینیوم هرمزگان نیز از جمله آن لیست است.

 

وی اظهار کرد: طی سال های ۹۱ تا ۹۴ در چهار مرحله بحث واگذاری آلومینیوم مطرح شد که در مجلس مانع آن شدیم و واگذاری اخیر آن موجب اعتراض در مجلس شد.

 

هاشمی با بیان اینکه اعتراضات به نحوه واگذاری آلومینیوم است، افزود: اعتراض مجلس به قیمت نازل ، شرایط واگذاری ، حفظ حق و حقوق کارگران و صیانت از سرمایه ملی و منطقه است و بازرسی ها نیز پیگیر مشکلات آن می باشند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای تصریح کرد: تاکید مجلس بر آن بود که مناطق کمتر توسعه یافته درآخرین مراحل واگذاری قرار گیرند و با بهترین شکل و رعایت حقوق و مردم به متملکین و سرمایه داران استان واگذار شود.

 

وی با بیان اینکه اداره کار باید نسبت به حل مشکل کارگران ورود پیدا کند، تاکید کرد: قانون کار از کارگران حمایت می کند و باید حق و حقوق کارگران اخراج شده رعایت شود چنانچه اگر دولت باعث بیکاری کارگران است باید نسبت به اشتغال آنها اقدام کند در غیر این صورت بیمه بیکاری تعلق گیرد.

 

هاشمی با اشاره به نبود امنیت شغلی در استان بیان کرد: مقامات استان و نمایندگان باید پیگیر وضعیت اشتغال کارگران هرمزگانی باشند و براساس قوانین و مقررات اقدام کنند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای خاطرنشان کرد: نیروهای کار استان نباید در رقابت نابرابر با نیروهای سایر استان ها قرار بگیرد و دیدگاههای شخصی در اشتغال لحاظ نشود.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff