اخلال در پیشرفت علمی به بهانه نشاط بخشی خلاف شرع است
+ پ -
اخلال در پیشرفت علمی به بهانه نشاط بخشی خلاف شرع است

نوازنده ساز های کوبه ای هرمزگان با اشاره به اینکه ابتذال و اخلال در پیشرفت علمی به بهانه نشاط بخشی خلاف شرع اسلام است ، گفت: هر نوع موسیقی حرام نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، غلامرضا اولی بندری نوازنده ساز های کوبه ای هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص مقوله مختلف فرهنگی و هنری که تاکید های بسیاری داشتند ، اظهار کرد : تاثیر گذاری که زبان هنر میتوانست در شاخه های مختلف داشته باشد در مقوله های دیگری نمی شود پیدا کرد.

 

 

اولی بندری با بیان اینکه مسئولین نظام باید دنباله رو فرمایشات رهبری باشند افزود : آن چیزی که تا کنون خروجی دانشگاه‌ها بوده است، متاسفانه متناسب با رویکرد مورد نظر رهبری نیست  و نیاز است  تا ایشان یک بار دیگر تذکری جدی و صریح را خطاب به مسئولان مربوطه بیان کنند.

 

 

وی خاطر نشان کرد : مسئولین  باید آن چیزی که دین ، شرع و عرف جامعه ما می پذیرد رو اجرا بکند نه اینکه به بهانه های مختلف سوء استفاده هایی بکنند و از یک سری صحبت ها و سوء تعبیرهایی بشود و بتوانند به نفع یک حزب و یک قشرخاصی از جامعه به اهداف خودشان دست پیدا کنند .

 

 

وی با بیان اینکه نه دین مبین ما و نه هیچ یک از بنیان گذاران نظام جمهموری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و خود مقام معظم رهبری مخالف مقوله فرهنگ و هنر و موسیقی نبوده و نیستند، تصریح کرد : زمانی میشود گفت که مقام بزرگی در مملکت اسلامی مخالف اجرای برنامه های فرهنگی و هنری خواهند بود که آن حدو مرزها رعایت نشده باشد.

 

 

نوازنده ساز های کوبه ای هرمزگان ادامه داد: بخش عمده و عظیم این سوء برداشت ها که باعث تخریب جامعه  می شود که سهوا است ، تحت تاثیر تبلیغات بیگانگان است و باعث زیر سوال رفتن جامعه و در واقع نظام ودین ما می شود.

 

 

بندری شادی و نشاط  را  لازمه فضای مقدس دانشگاه دانست و افزود : نباید نشاط را در فضایی مشکوک به گناه ایجاد و به ترویج آن پرداخت زیرا که اگر این نوع نشاط تبدیل به عرف شود دیگر تغییر ذائقه غیر ممکن خواهد شد.

 

 

وی با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از معظلات مربوط به خود پایتخت است ، افزود :  اگر موضع گیری در خصوص برنامه های کنسرت ها در تهران ویا یک سری از استان ها و شهرستان ها گرفته می شود به دلیل عدم شناخت مسئولین امرمقوله موسیقی و کنسرت و عدم توانایی مسئولین در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی و هنری است ،  وقتی این توانایی رو ندارند موضع گیری می کنند.

 

 

نوازنده ساز های کوبه ای هرمزگان گفت  :  تبلیغات معاندین  ،  بیگانگان  و شبکه های ماهواره ای با حرکات و پوشش های نامناسب به بهانه ایجاد نشاط در بین جوانان برای زیر سوال رفتن مقوله موسیقی و دیگر فعالیت فرهنگی است.

 

 
اولی بندری با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام در بحث شادابی و نشاط در جامعه اسلامی تاکید شده ، افزود : در واقع این شادابی و نشاط  ما بستگی به  تعبیر و برداشت ما از این شادابی  دارد که به چه شکل بخواهیم برخود بکنیم.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff