اختلاف در داخل کشورهای اسلامی به سود رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد
+ پ -
اختلاف در داخل کشورهای اسلامی به سود رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد

سخنگوی وزارت خارجه ایران بر پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای خروج از بحران کنونی در منطقه تأکید کرد و گفت: هر نوع اختلافی در داخل کشورهای اسلامی و بین دولت‌­های اسلامی در نهایت به سود رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین جابری انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه کشورمان میزبان محسن صالح پژوهشگر برجسته فلسطینی و رئیس مرکز مطالعات الزیتونه (لبنان) بود.

در این دیدار که با حضور خالد قدومی نماینده جنبش حماس در تهران برگزار شد، وضعیت کنونی فلسطین و آخرین تحولات منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت رونمایی از کتاب جدید محسن صالح با عنوان «قضیه فلسطین»، وضعیت کنونی منطقه را نیازمند مدیریت بهتر بحران دانست و تأکید کرد: باید به دنبال پیدا کردن راه­‌حل‌­هایی برای خروج از بحران جاری باشیم.

جابری انصاری با اشاره به اینکه هر نوع اختلافی در داخل کشورهای اسلامی و بین دولت‌­های اسلامی در نهایت به سود اسرائیل تمام خواهد شد، افزود: ما قرائت‌های مختلفی در داخل کشورهای منطقه از وضعیت کنونی که در آن به سر می‌بریم داریم، اما مهم آن است که روندهای گذشته را مورد بازبینی قرار داده و به طور واقع‌­بینانه در خصوص اختلافات به بحث بنشینیم تا دریچه‌ای برای خروج از بحران‌ها پیدا کنیم.

به گفته رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت خارجه کشورمان، علیرغم آنکه در حوزه رسمی اختلافاتی بین دولت‌­های منطقه وجود دارد اما با بهره‌­مندی از ظرفیت‌­های دیپلماسی عمومی و رسانه‌­ای می‌توانیم به نقاط مشترکی دست یافته و برای اهداف مشترکمان در حل بحران به طرح­‌های مشترکی برسیم.

وی در این خصوص ضمن ابراز خرسندی از حضور محسن صالح، به عنوان اندیشمند و رئیس مرکز مطالعات الزیتونه، استفاده از چارچوب‌های مطالعاتی و دیپلماسی عمومی به عنوان شبکه دومی از دیپلماسی رسمی را نقطه حائز اهمیتی در مسیر رسیدن به راه‌حل‌های مشترک دانست.

محسن صالح هم در این دیدار ضمن تأکید بر فلسطین به عنوان قطب وحدت بخش میان امت اسلامی، تألیف آثاری همچون «مسأله فلسطین» را در راستای آگاه­سازی مجدد عمومی در خصوص مسأله فلسطین عنوان کرد و افزود: از قضیه فلسطین و آینده آن نمی‌ترسیم و ما انشاءالله پیروزیم، اما در طرح‌های خود با چالش‌هایی مواجهیم که برای حل آن باید چاره اندیشی کنیم.

وی همچنین با اشاره به چالش‌های پیش­‌روی طرح روند سازش، انجام آن را با مشکلات پیچیده‌ای همراه دانست و تأکید کرد: طرح مقاومت هم با چالش‌­هایی همراه است، اما رو به صعود است و حتی نه در غزه بلکه میزان گرایش به مقاومت در کرانه باختری هم رو به افزایش گذاشته و بیش از ۶۰ درصد از فلسطینیان کرانه باختری، خواهان پایان دادن به روند سازش هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff