اختلاف تعاونی ها تاکسی های قشم را سرگردان کرد
+ پ -
اختلاف تعاونی ها تاکسی های قشم را سرگردان کرد

مرکز شهرقشم که روزانه پذیرای هزاران مسافر و گردشگر است این روزها با تصمیم عجیب تاکسیرانی این شهرستان از وجود ایستگاه های تاکسی درون شهری محروم شده است .

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز  به  نقل  از  قشم آزاد ، تاکسیرانی شهرستان قشم در اقدامی عجیب و به دور از تصور به دلیل اختلاف بین تعاونی ها اقدام به جمع آوری ایستگاه های تاکسی در سطح شهر قشم کرده است ، که این امر موجب نارضایتی شهروندان و تاکسی داران این شهرستان شده است .

 

ایستگاه تاکسی نقش مهمی در هر شهری دارد که باعث می شود مسافران وشهروندان از سردرگمی و هزینه های گزاف رهایی یابند و همچنین به دلیل وجود این معضل مردم مجبور هستند ازمسافربرهای شخصی استفاده کنند که این امر موجب بروز مشکلاتی برای مردم شهر و گردشگران می شود .

 

رشد ایستگاه های تاکسی یکی از خواسته های شهروندان قشم بود که متاسفانه علاوه بر اینکه به ایستگاه های سطح شهر این شهرستان اضافه نشد همین چند ایستگاه هایی هم که وجود داشت به دستورسازمان تاکسیرانی قشم جمع آوری شد تا نبود ایستگاه تاکسی درون شهری درمحلات و شهرک های قشم به یکی از معضلات اصلی درسطح این شهر تبدیل شود .

 

با توجه به توریستی بودن جزیره قشم وگرمای شدید وجود ایستگاه تاکسی یکی از ملزوماتی است که توسط آن شهروندان بتوانند ازیک نقطه شهر با هزینه کم جابجا شوند ،حال شهروندان قشم با ایستادن سرخیابان و دادن کرایه دربستی باید چوب بی تدبری های مسئولینی را نیز بخورند که خود با بهترین ماشین های دولتی جابجا می شوند .

 

بنا به شنیده ها ” گفته می شود تعاونی های حمل و نقل در سطح شهر قشم درمحل ایستگاه ها دچار اختلاف شده اند و این امر موجب شده است ایستگاه های تاکسی جمع شود . سوال اینجاست ، چرا با وجود این همه تاکسی بازهم سازمان اقدام به دان مجوز تعاونی می کند ؟

 

 

نرخ کرایه تاکسی در شهر قشم به گفته تاکسی داران

 

کرایه هر مسافر از بازار قدیم تا مجتمع تجاری سیتی سنتر و بالعکس نفری ، ۱۰۰۰۰ ریال
کرایه دربستی تاکسی به نقاط داخل شهر، شهرک ها و محلات و بالعکس ، ۵۰۰۰۰-۴۰۰۰۰ ریال
کرایه دربستی به شهرک های گلستان ، سیستان و شهرک آفتاب ، ۶۰۰۰۰ ریال
کرایه قشم به درگهان و بالعکس نفری ، ۴۰۰۰۰ ریال
کرایه دربستی از قشم به فرودگاه و بالعکس ، ۳۲۰۰۰۰ – ۳۵۰۰۰۰ ریال
کرایه دربستی از قشم به فرودگاه و بالعکس ، ۳۲۰۰۰۰ – ۳۵۰۰۰۰ ریال
کرایه قشم به طولا و بالعکس نفری ، ۱۵۰۰۰ – ۲۰۰۰۰ ریال

 

مقایسه نرخ کرایه ها در سال ۱۳۸۸ – ۱۳۹۴

 

کرایه هر مسافر از بازار قدیم تا مجتمع تجاری ستاره و بالعکس در سال ۸۸ ، ۲۰۰۰ ریال که درحال حاضر به ۱۰۰۰۰ ریال رسیده است .

کرایه دربستی تاکسی به نقاط داخل شهر، شهرک ها و محلات در سال ۸۸ ، ۱۰۰۰۰ ریال در سال ۹۴ به ۴۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ ریال رسیده است .

کرایه های برگشتی از شهرک ها، پارک زیتون، و محلات به بازارهای ستاره و قدیم درمسیر تاکسی ها، هر مسافر ۳۰۰۰ ریال و حال نفری اگر باشد ۱۰۰۰۰ و دربستی ۴۰۰۰۰ می باشد .

کرایه از اسکله شهید ذاکری تا مجتمع ستاره و مصلی امام علی (ع) و بالعکس، ۳۰۰۰ ریال که به ۴۰۰۰۰ ریال رسیده است .

 

گفتی است ” هشت تعاونی قشم پیما، گلگشت خلیج فارس ، سیر و سفر، تاکسی بیسیم سامان خودرو، گذرگشت ، هفت ستاره ساحل ، خوش سفر و مهرو قشم در زمینه خدمات حمل و نقل مسافر در قشم فعالیت می کنند .

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff