اختلافات مذهبی متأثر از مسایل اجتماعی/ شکل گیری جریانات انحرافی با هدف حفاظت از اسرائیل است
+ پ -
اختلافات مذهبی متأثر از مسایل اجتماعی/ شکل گیری جریانات انحرافی با هدف حفاظت از اسرائیل است

امام جمعه رودان گفت:دعوت به وحدت و یگانگی مسلمانان، و پرهیز از تفرقه، از دستورات قرآن و سیره نبی اکرم(ص) و اولیای دین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوز؛با بیان اینکه وحدت یکی از آموزه‏های مهم قرآن کریم و از سفارش‏های مؤکد رسول گرامی اسلام است، گفت: پیامبر(ص) هم با کلمات روشن‏بخش و هدایت‏گر و هم با سیره عملی خود، همواره امت را به اتحاد و هم‏بستگی و دوری از تفرقه و پراکندگی دعوت نموده است و هرگز اجازه بروز اختلاف و تفرقه میان مسلمانان را نداده است‏.

وی دعوت به وحدت ، یگانگی مسلمانان و پرهیز از تفرقه را از دستورات قرآن و سیره نبی اکرم(ص) و اولیای دین دانست و افزود: قرآن کریم همه مسلمانان و پیروان خود را به اعتصام و وحدت و پرهیز از تفرقه فرا می‏خواند؛ «وَ اعْتَصمُوا بحَبْل لله جَمیعاً وَلاَ تَفَرَّقُوا» ،بنابراین اتحاد و انسجام امت اسلامی یک ضرورت و دستور قرآنی و تفرقه یک عمل ناصواب و مفسد و زیان‏بار از نظر دین و عقل است: «وَلاَتَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ ریحُکُمْ»

امام جمعه رودان تصریح کرد:اسلام هرگونه مرزبندی فکری، سیاسی، اعتقادی و طبقاتی را در درون جامعه اسلامی نفی می‏نماید ازاین ‏رو بر اساس این تعلیم قرآنی و سیره نبوی، اهل بیت(ع)نیز همواره در راستای وحدت امت اسلامی حرکت و تلاش نموده و منادی وحدت بوده‏اند و در گفتار وکردار و سیره عملی خود، با محور قرار دادن قرآن و سیره رسول اکرم(ص)در جهت تعلیم معارف دین و حفظ دین و مبارزه با تحریف و بدعت و انحرافات فکری و عملی در میان امت اسلامی حرکت نموده‏اند.

تاج زاد عنوان کرد:با رحلت پیامبراکرم(ص)اختلاف بر سر خلافت صورت گرفت و آن به‏خاطر بی‏توجهی به توصیه‏ها و سفارش پیامبر اکرم(ص)به مسأله‏ی خلافت و تعیین جانشین آن‏حضرت بود هرچند می‏توان اغراض دیگری را برای این اختلاف نام بردو این اختلاف به‏تدریج گسترش یافت و متأسفانه دشمنان اسلام ازجمله «یهودیان و مسیحیان» به این اختلاف‏ها دامن زدند تا بتوانند حرکت پیشتاز اسلامی را متوقف سازند.

وی با بیان اینکه  بیش‏ترین درگیری‏ ها بین مسلمانان، ریشه در رویکرد و آموزه‏های مذهبی ندارد بلکه متأثر از مسایل اجتماعی و رشد تعصب‏ های مذهبی است، یادآور شد:آمریکا و انگلیس در راستای ایجاد و تشدید تفرقه مسلمانان، گروههای تکفیری و امثال طالبان و داعش را ایجاد و حمایت کرده ‏اند لذا تکفیر و تکفیرگرایی را می‏توا ن عامل اصلی رواج انحراف‏ های فکری و اجتماعی و ایجاد ظلم، فساد و محروم شدن عده ‏ای از مسلمانان از حقوق اجتماعی خود برشمرد.

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه داعش زاییده آمریکا و کشورهای غربی است اضافه کرد: آمریکا نه تنها در شکل‏ گیری داعش نقش اصلی را داشته، بلکه در مراحل بعدی با حمایت و تجهیز این گروه به تقویت آن پرداخته است.

وی بیان کرد: داعش با دخالت مستقیم سازمان‏های نظامی و امنیتی آمریکا به‏وجود آمده است. آن‏ها با کشف، تربیت و معرفی ابوبکر البغدادی، او را به سرعت به ‏عنوان یکی از سران مطرح سلفی ‏ها معرفی کردند.

تاج زاد به اسناد در دست ادوارد اسنودن، جاسوس سابق سازمان سیا اشاره کرد و مطرح کرد: «دستگاه‏های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسرائیل در پروژه‏ای تحت عنوان «لانه زنبور» مشارکت داشتند که هدف آن، جمع کردن همه تندروها از نقاط مختلف جهان در یک مکان بود. براساس این طرح، باید دین و مذهب جدیدی در خاورمیانه به ‏وجود می ‏آمد که شعارهای اسلامی داشته باشد، احکام سختگیرانه‏ ای را به اجرا بگذارد و هرگونه افکار و دیدگاه دیگر را به‏شدت رد کند.»

امام جمعه رودان خاطر نشان کرد:براساس اسناد فاش شده توسط اسنودن، آمریکایی‏ها به این نتیجه رسیده بودند که تنها راه حفاظت از اسرائیل، ایجاد جریانی در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی است که سلاح خود را به سمت کشورهای اسلامی نشانه بگیرد نه اسرائیل وبه گفته اسنودن، «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش، یک سال تمام تحت آموزش فشرده نیروهای موساد بوده و در مورد علم سخنوری و الهیات هم دوره‏هایی را گذرانده است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff