تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 355588
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۳۵| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ
ذبح عدالت آموزشی در بشاگرد ارمغان آزمون سازمان سنجش/

اختصاص سهمیه پزشکی به نام داوطلبان بشاگردی و به کام دیگران

اختصاص سهمیه های پزشکی و دندانپزشکی برای داوطلبان بومی بشاگرد در دفترچه انتخاب رشته به نام بشاگرد و استفاده این سهمیه ها به کام دیگران، تلخ ترین آزمون سازمان سنجش است.

اختصاص سهمیه پزشکی به نام داوطلبان بشاگردی و به کام دیگران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ هرسال پس از نتایح اعلام اولیه کنکور سراسری و در زمان انتخاب رشته دانشجویان مطابق با دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاهها برای برخی از مناطق محروم در رشته های پزشکی و دندان پزشکی سهمیه خاصی اختصاص داده می شود که صرفا مخصوص بومیان آن منطقه می باشد که شهرستان بشاگرد یکی از مناطق محروم استان هرمزگان است که هرسال تعدادی از داتشجویان از این منطقه در دانشگاههای عالی کشور مشغول به تحصیل می شوند.

امسال نیز مطابق با هر سال در دفترچه انتخاب رشته دانشگاههای کشور ۲نفر سهمیه پزشکی و ۲نفر سهمیه داندان پزشکی به داوطلبان منطقه بشاگرد اختصاص داده شده بود و تعدادی از داوطلبان برا کسب رتبه های خوب در مرحله اول کنکور امیدوار به سهمیه اختصاص داده شده بودند اما سرنوشت این داوطلبان به گونه ای دیگر رقم می خورد.

داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می شود که متولد این منطقه ویا اینکه سه سال دوره متوسطه تحصیلات خود را در آن منطقه گذرانده باشند بنابراین داوطلبان بومی منطقه بشاگرد با کسب رتبه خوب منتظر قبولی در رشته پزشکی و دندان پزشکی بودند اما پس از اعلام نتایج مرحله دوم  در سایه بی عدالتی مسئولان از قبولی در این دو رشته محروم می شوند به گونه ای که داوطلبات بشاگرد در این سهمیه کاملا نادیده گرفته شده اند.

اگر حتی یک نفر از داوطلبان امسال در یکی از رشته ای سهمیه اختصاص داده شده پذیرفته می شدند این دیدگاه ایجاد می شد که سایر داوطلبان نمره قابل قبولی اخذ نکرده اند اما با توجه به اینکه هیچ یک از داوطلبان بشاگرد مشمول سهمیه امسال قرار نگرفته اند این دیدگاه ایجاد شده اشت که مسئولان در حق داوطلبان بومی منطقه محروم استان هرمزگان بی عدالتی کرده اند.

بنابر این گزارش نامه جمعی از دانشجویان بشاگردی دانشگاه های سراسر کشور در راستای تحقق عدالت نامه ای خطاب به مسئولان سازمان سنجش و آموزش کشور و نماینده محترم مردم حوزه شرق به شرح ذیل می باشد:

به داد مردم بشاگرد برسید.
آن روز که حضرت امام این جمله را فرمودند شاید کسی این روزهای بشاگرد را نمی دید. بشاگرد نازنین مولود انقلاب اسلامیست. مولودی که میوه اصیل انقلابیست و چه افتخاری بالاتر از این که صاحبان اصلی این انقلاب به فرموده  امام پابرهنگان و مسضفعفان هستند.

امروز متاسفانه شاهد ذبح عدالت در عرصه آموزشی بشاگرد شدیم. اقدامی که به کام داوطلبان کنکور سراسری۹۵ بشاگردیها تلخ شد و چه بسا این امید و رمق را برای ایندگان این ازمون در بشاگرد خواهد گرفت. امروز متاسفانه بر اثر یک اقدام که در حالت خوشبینانه ما آن را اشتباه فرض می کنیم اعتماد مردم را کمرنگ کرد. اختصاص سهمیه های پزشکی و دندانپزشکی برای داوطلبان بومی بشاگرد در دفترچه انتخاب رشته به نام بشاگرد و استفاده این سهمیه ها به کام دیگران، تلخ ترین آزمون سازمان سنجش است. آزمونی که خود سازمان سنجش هم در آن مردود می شود اگر کاری نکند.
بچه های مظلوم بشاگرد که متاسفانه از کمترین امکانات آموزشی برخوردار هستند باید در بزرگترین رقابت علمی کشور با رقیبانی مسابقه دهند که از بالاترین امکانات آموزشی و پژوهشی برخوردار هستند.
آیا مسئولانی که چنین تصمیماتی می گیرند بویی از عدالت برده اند و آیا اساسا می فهمند بچه هایی که با کمترین امکانات آموزشی با کسانی که از بالاترین این امکانات برخوردار هستند. مسابقه می دهند و در این ماراتن پیروز می شوند اگر فرصت و امکانات بهتری را در اختیار آنها قرار داد می توانند درخشش بزرگی داشته باشند نمونه آن را امروز در دانشگاه های کشور و موفقیت دانشجویان بشاگردی در سطوح عالیه می بینیم.
اینکه امسال متاسفانه سهمیه های اختصاص یافته به بچه های بشاگرد بر اثر بی توجهی یاعدم مکانیزه درست در تشخیص این موضوع، سهمیه ها به حوزه های دیگر منتقل شد در صورتیکه این توان در بچه های بشاگرد دیده می شد خود جای علامت سئوال بزرگیست؟
این لکه ننگ بی عدالتی بر پیکره سازمان سنجش اموزش کشور خواهد ماند و مردم بشاگرد فراموش نخواهند کرد.
کجایند مسئولینی که هر از چند گاهی یاد سیره امام(ره) می افتند و با سفر به بشاگرد وجدانشان آسوده می شود که حق امام را ادا کردیم امروز به فرموده حضرت امام به داد مردم بشاگرد برسید.
امروز دست مردم بشاگرد از همه جا کوتاه است والله یقه شان را فردای قیامت خواهیم گرفت اگر مسئولی در حق این مردم و این نازنین مولود انقلاب اسلامی کوتاهی کند. بی عدالتی تر از این را کجا می توان یافت که سهمیه های اختصاص داده شده در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال۹۵ توسط کسانی استفاده شود که حتی نمی فهمند بشاگرد در کجای ایران قرار دارد.
ما دانشجویان انقلابی بشاگرد نسبت به اشتباه صورت گرفته در سازمان سنجش و آموزش کشور اعتراض خود را اعلام میداریم و اعلام می کنیم ریاست محترم سازمان سنجش نسبت به تصحیح این مورد قبل از بازگشایی دانشگاه ها اقدام کنند . در غیر اینصورت این لکه ننگی بر پیشانی سازمان سنجش اموزش کشور خواهد ماند.
اعتراض دوم خود را نسبت به نمایندگان عالی دولت در استان اعلام می داریم. آنچه در این سالها در بشاگرد رخ داده چیزی جز ذبح عدالت اسلامی و نادیده گرفتن حق و حقوق مردم مستضعف نبوده فلذا در این خصوص به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد و دولتمردان بدانند در سالهای اخر عمرشان مردم مستضعف بشاگرد را در زیر چرخ دهنده های روشنفکرمآبانه خود له نکنند.
ما دانشجویان انقلابی بشاگرد از نماینده محترم مردم حوزه شرق و هم چنین مجمع نمایندگان استان در خصوص پیگیری این مورد در مجلس شورای اسلامی هستیم و نتیجه ان متعاقبا به مردم اعلام شود.
این آزمون بزرگیست برای همه مسئولان هم در سطح شهرستان و هم در سطح استان این ایمان را به شما می دهیم حل نشدن این موضوع و اینگونه بی عدالتی های پی در پی با خشم انقلابی مردم بشاگرد مواجه خواهد شد.

والعاقبه للمتقین
جمعی از دانشجویان بشاگردی دانشگاه های سراسر کشور

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=355588
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “اختصاص سهمیه پزشکی به نام داوطلبان بشاگردی و به کام دیگران

  1. باسلام خبرشما دارای نقص است چراکه بومی بشاگرد مانند بومی شهرستانهای جنوب کرمان حساب میشودچون شصتمین مصوبه که برای جنوب کرمان است شامل بشاگرد نیزمیشود(تودفترچه نمیدونم چرا اسم بشاگردو نیاوردن)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,524 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی