اختصاص اعتبار14 میلیاردی برای عمران و آبادانی دهستان درپهن میناب

+ پ -
اختصاص اعتبار۱۴ میلیاردی برای عمران و آبادانی دهستان درپهن میناب

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان از توسعه و تقویت زیر ساخت ها لازم جهت عمران و آبادانی دهستان درپهن بخش سندرک میناب با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان در دو بخش عمرانی و اشتغالزایی خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان در جلسه عمران و آبادنی دهستان درپهن بخش سندرک در فرمانداری میناب گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده بر مبنای استاندارهای لازم زیرساخت های شش دهستان در هرمزگان با اولویت ضریب محرومیت در ردیف عمران و آبادانی قرار گرفته شده است.

آران افزود: تقویت و توسعه زیر ساخت های لازم در روستا و دهستان نیازمند یک برنامه ریزی جامع و هدفمند بر مبنای نیازمندی های مردم ، شناخت منطقه و محیط  جغرافیایی است.

وی  بروز بسیاری از معضلات جامعه از قبیل اعتیاد،طلاق و پدیده حاشیه نشینی را به دلیل عدم تحقق اشتغال در روستاها عنوان نمود و تصریح کرد: هرمزگان به جهت ظرفیت بالای اقتصادی زیر ساخت های مناسبی برای تحقق و عملیاتی نمودن اشتغال پویا در روستاها دارد اما برای تحقق این مهم برنامه ریزی مناسبی انجام نشده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان هرمزگان تصریح کرد: برای عمران و آبادانی دهستان بخش سندرک  ۱۴ میلیارد تومان  پیش بینی شده است که ۴میلیارد تومان برای توسعه و تقویت زیر ساخت عمرانی و ۱۰ میلیارد تومان جهت تحقق و عملیاتی کردن اشتغال پویا با اعطای وام های خوداشتغالی بصورت فردی و تعاونی روستایی هزینه می شود.

سرهنگ آران رفع مشکل بی آبی و کم آبی و همچنینن نبود راه و اشتغال در روستاها را از اولویت های مهم  جهت تویقت زیر ساخت ها در روستاها برشمرد و اضافه کرد: عدم رفع مشکلات عدیده در روستاها پدیده روستا گریزی و تبدیل شدن کلان شهرها به معضل حشیه نشینی را ممکن می سازد.

وی تاکید کرد: عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی بعنوان پایلود و سرآمد عمران و آبادانی در دهستان ها ابتدا باید مردم آن منطقه با طراحی گروه های جهادی بر مینای حوزه،پایگاه مقاومت بسیج طبق شاخص و ضریب توسعه و عمران روستاها در نظر گرفته شود.

سرهنگ آران گفت: دهستان های پارامون(بشاگرد)،در پهن(میناب)،سورک(جاسک)سیاهو،دژگان(حاجی آباد)، کوشا (احمدی)و رودخانه بر(رودان)از دهستان های استان هرمزگان با ضریب محرومیت بالا نسبت به مابقی دهستان ها توسعه می یابد.

دهستان درپهن با جمعیت بیش از ۷ هزار نفر، ۳۴ روستا ، بیش از ۱٬۳۳۰ خانوار در ۹۰کیلومتری میناب قرار دارد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff