اخبار رسانه‌های ایرانی درباره حادثه منا صحت ندارد
+ پ -
اخبار رسانه‌های ایرانی درباره حادثه منا صحت ندارد
واکنش منفعلانه سفیر سعودی‌ها در لندن

اخبار رسانه‌های ایرانی درباره حادثه منا صحت ندارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر عربستان سعودی در انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران درباره وقوع حادثه منا درپی عبور کاروان خودروهای محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و پسر پادشاه صحت ندارد و این شایعه توسط ایرانی‌ها دامن زده می‌شود. وی […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر عربستان سعودی در انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران درباره وقوع حادثه منا درپی عبور کاروان خودروهای محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و پسر پادشاه صحت ندارد و این شایعه توسط ایرانی‌ها دامن زده می‌شود.

وی از رسانه‌های انگلیسی خواست قبل از بازنشر اخبار منتشر شده درباره حادثه منا درباره صحت و سقم آن دقت نمایند.

این دیپلمات ارشد سعودی درحالی در واکنشی منفعلانه علیه رسانه‌های ایرانی بیانیه صادر کرده است که فاجعه روز پنجشنبه در منا که بنا بر برخی آمارها، منجر به کشته شدن ۲۰۰۰ نفر و زخمی شدن هزاران تن دیگر شد که در این میان ۱۳۶ حاجی ایرانی کشته، ۱۰۳ نفر زخمی و ۳۲۵ تن نیز زخمی شده‌اند.

براساس گزارش شاهدان عینی، این حادثه زمانی روی داد که مسیر حجاج آسیایی و آفریقایی که پرترددترین مسیر بود توسط نیروهای امنیتی سعودی بسته شد. علت این اقدام عبور کاروان شاهزاده محمد بن سلمان عنوان شده است.

فیلم مربوط به عبور کاروان این شاهزاده سعودی نیز در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های متعددی منتشر شده است.

این در شرایطی است که رئیس آژانس اعزام حجاج انگلیس هم روز جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که بسته شدن مسیر حجاج توسط نیروهای امنیتی برای عبور خودروهای تشریفاتی دلیل وقوع فاجعه در منا بوده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff