احیای هویت اسلامی در میان دختران از شاخصه های مهم پیام عاشوراست
+ پ -
احیای هویت اسلامی در میان دختران از شاخصه های مهم پیام عاشوراست

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: بمناسبت دهه محرم همایش دختران آسمانی در ۱۴ مدرسه دخترانه مقاطع متوسطه دوره اول و دوم شهرستان با حضور کارشناسان و مشاوران خانواده در شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،ابراهیم ملاحی افزود: احیای هویت اسلامی در بین دختران امروز و مادران آینده جامعه و تبیین و اشاعه صفات نیکو عفت، مسؤولیت پذیری، شجاعت و عطوفت در بین دانش آموزان دختر را از شاخصه‌های مهم این برنامه فرهنگی دانست .

 
معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک ابراز داشت: امروز جامعه اسلامی نیازمند وحدت بین مذاهب است و ما باید پرچم داری بیداری اسلامی را حفظ کنیم ودر راستای حفظ ارزش ها و آرمان ها و هوشیاری در مقابل ترفندها و نیرنگ های دشمنان آگاهی داشته باشیم.

 
این مسئول تصریح نمود: حماسه کربلا، یک رویکرد بزرگ سیاسى، اجتماعى و تربیتى است که اگر این حماسه برای همه بشریت به درستی تبیین و احیا شود مشکلات اساسی حق و ناحقی و عدالت و برابری جامعه مرتفع خواهد شد.

 
ملاحی یادآور شد: اگر زنان در حماسه بزرگ تاریخ جهان که عاشورای حسینی بود حضور نداشتند یقینا عاشورای حسینی در کربلا می ماند و احیا و ابلاغ قیام عظیم عاشورا توسط زنان شجاع، با ایمان و پاکباخته در صحراى کربلا صورت گرفت که نقش مهم و تاثیرگذار زینب گبری(س) برای همه بی بدیل برشمرد.

 

 
معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک بیان کرد: واقعه عاشورا برای بشریت سرمشق و عامل هدایت می باشد برای اینکه همواره این فرهنگ درس آموز را در همه لحظه های زندگی سرلوحه خود قرار دهیم تا این درس آزاد مردانگی و جوان مردی در جامعه اسلامی نهادینه سازیم.

 
انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff