احمد شهید باز هم خواستار توقف اعدام قاچاقچیان و قاتلان در ایران شد
+ پ -
احمد شهید باز هم خواستار توقف اعدام قاچاقچیان و قاتلان در ایران شد

نماینده ویژه حقوق بشر سازمان ملل در ایران در ادامه گزارش‌ها و ادعاهای خود درباره ایران، خواستار آن شد که مجازات اسلامی اعدام متوقف شود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، احمد شهید نماینده سازمان ملل از مقامات ایران خواست حکم شریعت اسلامی مبنی بر اعدام مجرمان را اجرا نکنند.

به نوشته پایگاه «ایندیا بلومس»، شهید با بیان این ادعا که شمار اعدام‌ها در ایران افزایش یافته، خواستار توقف اجرای این حکم برای کسانی شد که اغلب آن‌ها به دلیل قاچاق مواد مخدر یا قتل به این مجازات محکوم شده‌اند.

احمد شهید که از زمان تعیین شدن به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران، گزارش‌های ادعایی و خلاف واقع درباره ایران منتشر کرده، خواستار آن شده که اجرای حکم شریعت اسلامی در یک کشور اسلامی متوقف شود.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اخیرا در اظهاراتی درباره احمد شهید گفته بود: «او در گزارش‌های خود تروریست‌هایی که یک هیأت را در شیراز منفجر کرده‌اند، مدافعان حقوق بشر خوانده و یا اعدام ۳ نفر از تروریست‌های پژاک که دادگاهشان و رسیدگی به اتهام‌هایشان ۵ سال طول کشید را مورد حقوق بشری عنوان کرده و آنها را مدافعان حقوق بشر نامیده است». (جزئیات بیشتر)

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff