احداث ۸ پروژه آبرسانی فعال برای تامین نیاز آبی حاجی آباد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: ۸ پروژه آبرسانی فعال برای تامین نیاز آبی حاجی آباد با اعتبار ۵۱۷ میلیارد ریال در مناطق مختلف شهرستان در حال احداث است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالحمید حمزه پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در نشست مشترک فرماندار، شوراها و دهیاران بخش مرکزی حاجی آباد، افزود: ۸ پروژه فعال با اعتبار ۵۱۷ میلیارد ریال در مناطق مختلف شهرستان حاجی آباد در حال احداث است که با تکمیل آن جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۶۰ نفر از آن بهره مندخواهند شد.

وی فرسودگی شبکه و خطوط انتقال آب را یکی از مشکلات حوزه آبفا در این شهرستان دانست و عنوان‌کرد: تلاش می‌کنیم بر اساس اولویت و تخصیص اعتبار، نسبت به بازسازی و اصلاح شبکه و خطوط انتقال آبرسانی، به پایداری آب مناطق روستایی و شهری حاجی قلدریآباد بویژه بخش مرکزی کمک‌کنیم.

وی شرایط اقلیمی هرمزگان مورد اشاره قرار داد و تصریح‌کرد: به دلیل کمبود بارش پائیز و زمستان گذشته، سفره‌های زیرزمینی نیز افت کرده و نیاز است مردم با مدیریت مصرف به پایداری آب شهرها و روستاهای استان کمک کنند.
حمزه پور با اشاره به درخواست برخی از دهیاری‌ها گفت: تمامی پیشنهادات حوزه آب و فاضلاب بررسی و کارشناسان آبفا موضوع را بررسی می‌کنند و در مناطقی که امکان حفر چاه جدید وجود داشته‌باشد پس از تامین اعتبار اقدام خواهد‌شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ادامه‌داد: با توجه به نیاز مخازن ذخیره جدید و همچنین بازسازی مخازن فرسوده اقداماتی در دستور کار است که در زمان مقرر انجام می‌شود.

حمزه پور همچنین به پایش منظم کیفیت آب روستاها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه هیچ گونه آلودگی در منابع تامین آب روستاهای حاجی آباد مشاهده نشده است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران پرتلاشی در استان داریم، افزود: علیرغم مشکلات اعتباری در استان شاهدیم با پیگیری این مدیران مشکلات حل شده است.

منصور آرامی از عبدالحمید حمزه پور به عنوان یکی از مدیران پرتلاش یاد کرد که دغدغه مردمی دارد و در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ با پیگیری هایی که انجام داد جلوی معضل کمبود آب را گرفت.

وی ادامه داد: با این پیگیری، مطالبات انباشته سرمایه گذاران آب شیرین‌کن‌ها که نیاز آبی بخش زیادی از هرمزگان را تامین می‌کنند با مساعدت وزیر نیرو مرتفع شد و فعالیت آب شیرین‌کن‌ها به حالت عادی برگشت.

انتهای پیام/