احداث و بهره برداری بیش از ۲۹ بوستان روستایی در بندرلنگه
+ پ -
احداث و بهره برداری بیش از ۲۹ بوستان روستایی در بندرلنگه
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندرلنگه:

احداث و بهره برداری بیش از ۲۹ بوستان روستایی در بندرلنگه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرلنگه از احداث بیش از ۲۹ بوستان روستایی در سطح این شهرستان با همکاری دهیاران ، شوراها و خیرین خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز روح الله وفاکیش رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مــــرواریــــد نـــیـــوز گفت : دراجرای طرح ایجاد فضای سبز از سال ۱۳۸۰ با همکاری دهیاران و شوراها و خیرین منطقه با درخواست به این اداره کارهای زیر بنایی از قبیل حصار کشی ، احداث معابر ، برق کشی ، آب رسانی ، کاشت نهال ، احداث نماز خانه ، آلاچیق و سرویس بهداشتی و… در ۲۹ بوستان انجام گردیده است که هم اکنون در حال بهره برداری می باشند.

 

 

وی با اشاره به مشارکت گسترده خیرین ، دهیاران و شوراها در احداث بوستان های روستایی افزود: در حال حاضر ۵۷ هکتار از اراضی ملی در قالب بوستان های روستایی و با ارزش ریالی سرمایه گذاری۶۰ میلیارد ریال در این شهرستان انجام شده است .

 

 

وفاکیش اضافه کرد :  هدف از احداث بوستان های روستایی احداث فضایی شبه جنگلی در روستاها ، محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته ،ایجاد مکان های تفریحی ، ترویج و اشاعه فرهنگ درخت کاری و حفاظت از درختان ، گذران اوقات فراغت نوجوانان و جوانان درمحیطی سالم و در نهایت ایجاد منظری زیبا می باشد.

 

 

وی در پایان  خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه احداث بوستان های روستایی یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه های دفتر امور روستایی و شوراها می‌باشد، . این اداره در راستای توسعه بوستان های روستایی امادگی خود را جهت مشارکت در طراحی ، نظارت فنی و تامین نهال و اختصاص زمین مورد نیاز از اراضی ملی اعلام می دارد.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff