احداث سد در روستای دراگاه در راستای اشتغال زایی/ شرکت های تعاونی روستایی باید تقویت شوند
+ پ -
احداث سد در روستای دراگاه در راستای اشتغال زایی/ شرکت های تعاونی روستایی باید تقویت شوند

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر اینکه اتحادیه ها و شرکت های تعاونی روستایی بایدتقویت شوند،اظهار کرد:با احداث سد در روستای دراگاه و آوردن امکانات و ایجاد اشتغال در روستاها از مهاجرت روستاییان جلوگیری و زمینه معیشت روستاییان را فراهم کنیم.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، اصغر جهانگیری، فرماندار حاجی آباد در جلسه  آبزی پروری شهرستان که با حضور  قاسمی رئیس ابزی پروری شیلات استان هرمزگان گفت: یکی از مواردی که در بحث اشتغال می شود روی ان کار کرد بحث ابزی پروری است که شهرستان حاجی آباد ظرفیت خیلی خوبی همچون قنات و چشمه ها و رودخانه های فصلی دارد و ما می توانیم جهت پرورش ابزیان  از ان استفاده کنیم .

وی تصریح کرد: در بحث اشتغال و کشاورزی ما یکی از قطب های کشاورزی استان هستیم و باید تلاش کنیم که اتحادیه ها و شرکت های تعاونی تقویت بشوند همچنین یکی از طرح ها و پروژه هایی که می شود انجام داد همین بحث ابزی پروری است که می شود .

جهانگیری افزود: با طرح های شرکت تعاونی با حداقل آورده  ۵۰ خانوار وام ۴ برابر به وام  با ضمانت کارت یارانه ارائه می شود که انتظار داریم  در عملی شدن این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار حاجی آباد با بیان اینکه ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در زمینه های تولیدی به نظام و دولت کمک کنیم  و دستگاههای متولی هم که جهاد کشاورزی می باشد،اظهار کرد: رییس سازمان جهاد کشاورزی قول مساعد در زمینه پروش ابزی در روستای درآگاه داده اند  که یک سد در روستای دراگاه زده شود و با آوردن امکانات و ایجاد اشتغال در روستاها از مهاجرت روستاییان  جلوگیری  و زمینه معیشت روستاییان را فراهم کنیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه بحران آب بدلیل عدم آموزش به روستاییان و کشاورزان است ، تاکید کرد: باید برای هر کار و در هر حوزه ای که هست آموزش گذاشته شود و یک پروانه  یا مجوز باید صادر شود و در امر کشاورزی که خیلی مهم است و سرنوشت همه ماها و جوانان نسل اینده ما تاثیر دارد  متاسفانه کار نکردیم و امروز با بحران بی آبی مواجهه هستیم.

فرماندار تاکید کرد: باید تمام پروژه های  نیمه تمام تکمیل شود و یا اگر بخشی غیر فعال است راه اندازی بشود تا دوباره کار شان را شروع بکنند همچنین مناطقی که نیاز به واگذاری زمین و اجازه برداشت از رودخانه های فصلی  با مجوز ادارات مربوطه انجام شود.

وی ادامه داد: ما در شهرستان  ظرفیت های زیادی داریم و با برنامه ریزی دقیق و با کمک دوستان تا این کار در شهرستان اتقاق بیفتد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: رسانه ها باید در انعکاس اخبار و ظرفیت های شهرستان کوشا باشند و بتوانند با پوشش خوب اخبار و انعکاس ظرفیت های شهرستان در جذب سرمایه گذار به شهرستان کمک کنند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff