احداث ده‌ها واحد پترویشمی و پالایشگاهی در جاسک / بخش خصوصی خود را برای حضور در منطقه آماده کند
+ پ -
احداث ده‌ها واحد پترویشمی و پالایشگاهی در جاسک / بخش خصوصی خود را برای حضور در منطقه آماده کند

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: در آینده ‌نزدیک ده‌ها واحد پتروشیمی و پالایشگاهی در جاسک مستقر خواهد شد و بخش خصوصی نیز باید خود را برای حضور در این منطقه و مشارکت با همکاران بین‌المللی آماده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: در آینده ‌نزدیک ده‌ها واحد پتروشیمی و پالایشگاهی در جاسک مستقر خواهد شد و بخش خصوصی نیز باید خود را برای حضور در این منطقه و مشارکت با همکاران بین‌المللی آماده کنند.

وی در مراسم بهره‌برداری از فاز اول طرح آبرسانی سد جگین به جاسک اظهار داشت: امنیت، نعمتی است که تا از دست نرود قدر آن را نمی‌دانیم و اگر زمانی مطلع شویم که در گوشه‌ای از کشور  ناامنی وجود دارد آنگاه قدر امنیت و آرامش گذشته را خواهیم فهمید.

 جهانگیری با اشاره به اینکه اقتصاد ایران جزو ۲۰ اقتصاد برتر دنیاست و خوشبختانه اقتصاد ایران، اقتصادی بزرگ است که سالانه بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار مبادلات خارجی دارد، خاطرنشان کرد: این اقتصادباید بتواند مشکل اشتغال جوانان تحصیلکرده را حل کند و معیشت مردم را بهبود بخشد به گونه‌ای که مردم احساس کنند از امکانات و رفاه بهتری نسبت به گذشته برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه توسعه هماهنگ کشور یکی از اهداف امام و بینان‌گذاران نظام بوده است، افزود: در این بین مناطق محروم نیازمند توجه بیشتری هستند، کما اینکه در حال حاضر مناطقی در کشور داریم که مردمش از امکانات اولیه محروم هستند.

معاون اول رئیس جمهو یادآور شد: در سال‌های گذشته به مناطق و سواحل مکران، بی‌توجهی کرده‌ایم تا اینکه در پی دستور مقام معظم رهبری کارگروهی در شورای امنیت ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور برای توسعه سواحل مکران تشکیل شد و در این راه دولت نیز تاکید و تمرکزی خاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه با استفاده از این منطقه می‌توانیم بخشی از صادرات نفت را از سواحل مکران انجام دهیم، گفت: در آینده ‌نزدیک ده‌ها واحد پتروشیمی و پالایشگاهی در جاسک مستقر خواهد شد و بخش خصوصی نیز باید خود را برای حضور در این منطقه و مشارکت با همکاران بین‌المللی آماده کنند.

جهانگیری با یادآوری اینکه رئیس جمهور در نخستین سفرهای استانی خود به استان هرمزگان و شهرستان جاسک سفر کرد گفت: یکی از اولویت‌های اصلی دولت توسعه منطقه  جاسک و سواحل مکران است و در همین خصوص لایحه‌ای از سوی دولت برای ایجاد منطقه آزاد جاسک به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده که متأسفانه هنوز به تصویب نرسیده است

به گزارش مکران نیوز؛ طرح آبرسانی سد جگین به جاسک با هدف تأمین آب شرب بندر جاسک، ۱۰۵ روستای مسیر و ناحیه  نظامی (ناوگان دریایی جنوب) با اعتباری بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است

انتهای خبر/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff