احتمال وقوع رگبار باران همراه با رعد وبرق ، تگرگ/ افزایش لحظه ای سرعت باد در سطح استان /اختلال در تردد های دریایی

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به مواج شدن دریا و وقوع رگبار باران تا روز سه شنبه هفته جاری هم استانی های عزیز از تردد با شناورهای سبک ، مسافربری و همچنین قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی ، صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهرداد حسن زاده ضمن اعلام این مطلب افزود: طبق اعلام هواشناسی هرمزگان تا روز سه شنبه ۱۸ آبان ماه با تداوم گذر امواج تراز میانی جو ، رگبار باران ، رعد و برق با احتمال بارش تگرگ و افزایش لحظه ای سرعت باد را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به رگبار باران همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ و سیلابی شدن موقت رودخانه های فصلی بیان کرد: طی روزهای یاد شده به دلیل شرایط جوی موجود، احتمال آبگرفتگی موقت معابر عمومی ، احتمال بالا آمدن و سیلابی شدن موقت رودخانه های دور از انتظار نیست و از هم استانی های عزیز تقاضا می شود از تردد های غیر ضروری در اماکن یاد شده اجتناب کنند.
حسن زاده با اشاره به مناطق تحت تاثیر فعالیت سامانه بارشی استان، اظهار کرد: بیشترین تاثیرات این سامانه در سطح استان با تاکید بر مناطق غربی و نواحی و نقاط ساحلی خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین طی روزهای یاد شده به دلیل وزش باد سرعت حداکثر ۴۸ کیلومتر بر ساعت‌(۲۶ نات )، افزایش ارتفاع موج در محدوده ی ۱۲۰ سانتیمتر(۴ پا )، اختلال در ترددهای دریایی و آسیب به تورهای صیادی را در پی خواهد داشت به همین منظور تقاضا می شود از تردد با شناورهای سبک و مسافربری در آبهای خلیج فارس و دریایی عمان خود داری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تاکید کرد: این سامانه تنگه هرمز و جزایر غربی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/