احتمال تلاش ترکیه برای خرید گاز از رژیم صهیونیستی در پی تنش در روابط با مسکو
+ پ -
احتمال تلاش ترکیه برای خرید گاز از رژیم صهیونیستی در پی تنش در روابط با مسکو

منابع خبری از تقویت گمانه‌زنی‌ها درباره نهایی‌شدن قرارداد گازی ‌میان ترکیه و رژیم صهیونیستی خبر داده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، همزمان با آغاز تحریم‌های اقتصادی روسیه علیه دولت ترکیه و اظهارنظر اخیر نخست‌وزیر اشغالگران صهیونیست، احتمال انعقاد قرارداد خرید گاز از رژیم صهیونیستی از سوی دولت ترکیه بیش از پیش قوت گرفته است.

به گزارش شبکه «پرس‌تی‌وی»، بنیامین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در جمع اعضای کنست خواستار توسعه روابط با ترکیه شد.

نتانیاهو در این نشست گفت: «ما مشغول رصد تحولات منطقه و صحنۀ درحال تغییر آن هستیم و از فرصت‌های پیش‌ِ رو برای توسعۀ بازار خود استفاده می‌کنیم. ما در این راه از ایجاد دوستی‌های جدید یا بهبود روابط مخدوش گذشته استقباللخواهیم کرد.»

درحالی که نتانیاهو پیشتر از آغاز مذاکره با آنکارا درخصوص فروش گاز به ترکیه صحبت کرده بود، «ابراهیم کالین» سخنگوی رییس‌جمهور ترکیه امروز در یک نشست مطبوعاتی در پایتخت این کشور، گفت: «درخصوص حمله به کاروان ترکیه‌ای آزادی غزه در سال ۲۰۱۰، اگر اسرائیل به برداشتن گام‌های جبرانی در این باره اقدام کند ما نیز به نوبۀ خود یک قدم به جلو خواهیم آمد. در عین حال آنچه از اهمیت خاص برخوردار است، اجرایی‌کردن توافقات پیشین و تلاش برای نهایی‌کردن آنها است.»

پیشتر روزنامه دیلی صباح، نزدیک به دولت ترکیه، در گزارشی نوشته بود که ترکیه و اسرائیل در مسیر بهبود روابط به خصوص در زمینه انرژی قرار گرفته‌اند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff