احتمال برکناری پسر ملک‌عبدالله از گارد ملی عربستان قوت گرفت
+ پ -
احتمال برکناری پسر ملک‌عبدالله از گارد ملی عربستان قوت گرفت

یک روزنامه سرشناس آمریکایی گزارش کرد به احتمال زیاد، جانشین ولی‌عهد عربستان در آینده نزدیک گارد ملی را از پسر شاه سابق که تنها بازمانده دولت ملک عبدالله است، از وی بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه نیویورک‌تایمز امروز یکشنبه در گزارشی به بررسی جایگاه محمد بن سلمان فرزند پادشاه سعودی و صعود سریع وی به جایگاه جانشینی ولی‌عهدی، پرداخت.

«دیوید کرکپاتریک» نویسنده این مطلب، نوشت «برخی دیپلمات‌های غربی که از بیم آنکه نکند شاهزاده یا پادشاه از دستشان برنجند، خواسته‌اند ناشناس بمانند، می‌گویند از نفوذ روزافزون این شاهزاده نگران هستند. حتی یکی از آن‌ها، وی را فردی “عجول” خواند که “نسنجیده تصمیم می‌گیرد”» (جزئیات بیشتر).

این روزنامه آمریکایی در بخشی از این گزارش، فاش کرد که یکی دستیاران شاهزاده متعب بن عبدالله رئیس گارد ملی عربستان به دیپلمات‌های غربی گفته است که احتمال می‌رود شاهزاده محمد بن سلمان، گارد ملی را از او بگیرد.

محمد بن سلمان که این روزها به فرمانده جنگ عربستان علیه یمن مشهور شده است، و تلاش می‌کند جایگاه خود را در قدرت داخلی عربستان با این جنگ تقویت کند، در سه ماه اخیر شاهد عزل و نصب‌های دو مرحله‌ای پدر خود، سلمان، بوده است.

از زمان مرگ عبدالله بن عبدالعزیز، شاه سابق، در ژانویه گذشته، سلمان، جانشین وی، تاکنون دوبار تغییرات عمده در کابینه و حاکمیت ایجاد کرده است که تنها فرد مهم باقی مانده از دوره عبدالله، پسر او متعب در سمت ریاست گارد ملی است که در مرتبه وزیر قرار دارد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff