احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات هرمزگان/ از هرگونه تردد شناورهای سبک جلوگیری شود

سی سی پور گفت: توصیه می شود با توجه به شدت باد در مناطق دریایی استان و همچنین مناطق فراساحلی،از هرگونه تردد شناورهای سبک جلوگیری شود و تمهیدات لازم در کلیه بنادر استان صورت پذیرد.

مریم سی سی پور، کارشناس هواشناسی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمزاظهار کرد:  طی روز جاری وزش باد شدید و مواج شدن دریا پدیده شاخص مناطق دریایی استان خواهد بود.
کارشناس هواشناسی هرمزگان عنوان کرد: سرعت وزش باد بویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطق دریایی استان از جمله محدوده تنگه هرمز به شکل قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت و سبب طوفانی شدن دریا خواهد شد،سرعت باد بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج در محدوده ۲۰۰ سانتیمتر خواهد بود.
سی سی پور  مطرح کرد: در مناطق ساحلی و برخی نقاط شرقی و مرکزی استان ضمن وزش باد نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر و شب ،وقوع گردوغبار و کاهش میدان دید افقی نیز مورد انتظار است.
وی افزود: روز سه شنبه از میزان شدت باد و تلاطم دریا در محدوده تنگه  هرمز کاسته خواهد شد اما خلیج فارس و دریای عمان نسبتا مواج خواهد بود که به تدریج طی روزهای آینده نیز از میزان تلاطم دریا در این نواحی کاسته خواهد شد.
کارشناس هواشناسی هرمزگان تصریح کرد: امروز با گذر یک موج بارشی ضعیف، دربرخی نقاط استان افزایش ابرناکی مورد انتظار است و احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات استان دور از انتظار نخواهد بود.
سی سی پور خاطر نشان کرد: توصیه می شود با توجه به شدت باد در مناطق دریایی استان و همچنین مناطق فراساحلی،از هرگونه تردد شناورهای سبک جلوگیری شود و تمهیدات لازم در کلیه بنادر استان صورت پذیرد.
انتهای پیام/