اجرای مانور پدافند غیر عامل در مدارس رودان
+ پ -
اجرای مانور پدافند غیر عامل در مدارس رودان
به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی:

اجرای مانور پدافند غیر عامل در مدارس رودان

با هدف آشنایی و آمادگی دانش آموزان در برابر حوادث طبیعی و تهدیدات دشمنان، مانور پدافند غیرعامل در هنرستان شهید احمدی روشن شهرستان رودان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در هفته بزرگداشت بسیج دانش آموزی، مانور پدافند غیرعامل با هدف آشنایی و آمادگی دانش آموزان در برابر حوادث و بلایای طبیعی و کمک به مصدومان و آسیب دیدگان سوانح با حضور مدیر آموزش و پرورش، فرماندهی بسیج سپاه ناحیه رودان و جمعی از مسئولین شهرستانی در محل هنرستان شهید احمدی روشن برگزار شد.

احمد رحیمی پور مدیر آموزش و پرورش رودان در مراسم آغازین این مانور ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی، اظهار کرد: با رعایت اصول پدافند غیرعامل، می‌توان آسیب‌ها و خطرهای گوناگون طبیعی و غیرطبیعی که در محیط مدرسه جان دانش آموزان را تهدید می‌کند، به حداقل رساند.

وی با بیان اینکه دشمن با شیوه های فرهنگی، اقتصادی، سایبری و زیستی به جنگ با ایران اسلامی پرداخته است افزود: در این زمینه پدافند غیر عامل، اصل مهمی در تامین امنیت کشور است، و هفته بسیج دانش آموزی فرصت مناسبی را برای آموزش دانش آموزان فراهم آورده که با آموزش پدافند غیرعامل از مراکز حیاتی جامعه و افزایش اقتدار کشور صیانت کنند.

رحیمی پور، آموزش و پرورش را به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نهادهای فرهنگی جامعه، در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل عنوان کرد و ادامه داد: پدافند غیرعامل سعی دارد تمامی اقدامات غیرمسلحانه‌ای که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی است را به بهترین نحو ممکن به دانش آموزان آموزش دهد.

در این مانور نحوه پناهگیری صحیح، نحوه خروج از کلاس ها و ساختمان، حفظ آرامش در حین بروز حوادث، نحوه حمل مصدوم، نحوه پانسمان، جلوگیری از خونریزی، آتل بندی و سی پی آر، اطفاء حریق، اختفاء، و استتار به دانش آموزان آموزش داده شد.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff