اجرای فرهنگ اصیل جزء خوانی قرآن کریم در تمامی مساجد و مکتب خانه های بستک
+ پ -
اجرای فرهنگ اصیل جزء خوانی قرآن کریم در تمامی مساجد و مکتب خانه های بستک

برپایی محافل تلاوت کلام نورانی وحی به همراه بیان مفاهیم آیات آسمانی در مساجد، مکتب خانه ها و مراکز فرهنگی شهرستان به صورت سنتی در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد که هدف اصلی برگزاری آن، اشاعه فرهنگ قرآنی و انس نوجوانان با قرآن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، مردم بافرهنگ و قرآن دوست شهرستان بستک پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مقدمات لازم برای حلول این ماه از جمله تمیز کردن مساجد شهرستان را انجام دادند و با فرا رسیدن ماه مبارک، رسوم خاص مردم شهرستان که مخصوص این ماه است و زبانزد خاص و عام می باشد به چشم می خورد.

 

رسومی که بیان کننده آن است که بی جهت نیست به این شهرستان، لقب پیشانی فرهنگی استان را داده اند رسومی چون: دعوت خویشان و دوستان برای افطار و برپایی سفره های افطار با غذاهای بومی و متنوع، تلاش اقوام و ریش سفیدان برای حل و فصل اختلافات بین مردم و همچنین شرکت در مراسمات عبادی چون شرکت در مراسم جزء خوانی قرآن، شرکت در نماز جمعه و همچنین شرکت در نماز مستحبی تراویح که بعد از نماز عشا در مساجد با حضور پرشور مردم و به خصوص جوانان برگزار می شود که حاکی از فرهنگ اصیل این خطه از مردم جنوب کشور است.

 

برپایی محافل تلاوت کلام نورانی وحی به همراه بیان مفاهیم آیات آسمانی در مساجد، مکتب خانه ها و مراکز فرهنگی شهرستان به صورت سنتی برگزار می گردد که هدف اصلی برگزاری این آیین عبادی، اشاعه فرهنگ قرآنی و انس و الفت نوجوانان با قرآن است که همواره مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب نیز است.

 

با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی و انس جوانان و نوجوانان با قرآن کریم است برنامه‌های نهادهای فرهنگی شهرستان نیز بر محوریت فعالیت‌های قرآنی تمرکز دارد که مورد استقبال نیز قرار می گیرد.

 

انتهای خبر/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff