اجرای طرح کارت پارک هوشمند در شهر بندرعباس

+ پ -
اجرای طرح کارت پارک هوشمند در شهر بندرعباس
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس؛

اجرای طرح کارت پارک هوشمند در شهر بندرعباس

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از آغاز طرح”کارت پارک هوشمند” در شهر بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدرضا کهوری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با اشاره به اجرای طرح کارت پارک هوشمند در شهر بندرعباس گفت: پروژه کارت پارک هوشمند یکی از طرح‌های ترافیکی موفق در جهت مدیریت فضاهای پارک شهری است.

وی با بیان اینکه این پروژه با استفاده از تجهیزات خاص مبتنی بر تکنولوژی و فناوری کارت هوشمند اجرا می‌شود، اظهار کرد: با اجرایی شدن این طرح، امکان کنترل وضعیت پارک خودروها در معابر شهری و پارکینگ‌ها میسر می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس اظهار کرد: به دلیل تقاضای زیاد برای پارک خودرو در بافت مرکزی شهر و مکان‌های پرتردد و اشغال طولانی مدت فضای پارک حاشیه‌ای، این طرح می‌تواند در ساماندهی پارکینگ‌های سطح معابر تاثیر قابل لمسی داشته باشد.

کهوری با بیان اینکه مدیریت پارکینگ‌های حاشیه‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است، گفت: برخی از افراد حاشیه خیابان را پارکینگ اختصاصی خود می‌دانند که نوع رفتار در این مسئله سبب می‌شد شهروندانی که قصد پارک در معابر را دارند، با مشکل روبرو شوند.

وی افزود: یکی از عواملی که اجرایی شدن مدیریت پارکینگ حاشیه‌ای را ضروری می‌کند، این است که در اکثر شهرها تا پیش از اجرای طرح کارت پارک هوشمند برخی از رانندگان، خودروهای خود را از ابتدای ساعت کاری تا پایان وقت و بعضاً تا آخرشب در نزدیکی محل کار خود پارک می‌کردند.

کهوری گفت: با اجرای این طرح، افرادی که به صورت طولانی مدت اقدام به پارک خودرو در حاشیه معابر می‌کردند، از توقف زیاد اجتناب کرده و از فضای پارک معابر فقط در مواقع ضروری استفاده می‌کنند و بدین ترتیب فضای بیشتری برای پارک خودرو سایر شهروندان فراهم می‌شود.

وی از روان‌سازی و کاهش ترافیک شهری و نیز کاهش پارک دوبله به عنوان یکی از اثرات مثبت اجرای این طرح یاد کرد و ادامه داد: از دیگر مزایای اجرایی شدن این طرح می‌توان به رعایت حقوق شهروندی، مدیریت پارک‌های حاشیه‌ای معابر، سهولت کنترل برای پلیس راهنمایی و رانندگی،گسترش استفاده از پرداخت الکترونیکی در حمل و نقل و ارایه خدمات مطلوب در حوزه حمل و نقل اشاره کرد.

کهوری با بیان اینکه استفاده از تجهیزات این کار در چندین شهرستان و مرکز استان از جمله تهران، شیراز، قزوین، یزد، سیرجان و شهر بابک با موفقیت‌های قابل توجهی همراه بوده است، ادامه داد: قطعا اجرای این طرح رضایتمندی شهروندان در پرداخت هزینه پارک خودرو در حاشیه خیابان و مسئولان شهری را در مدیریت حاشیه‌ای خیابان‌های پر تردد شهر بدنبال دارد.

وی تصریح کرد: این طرح در ۱۲ معبر از سطح شهر بندرعباس شامل خیابان‌های امام موسی صدر شمالی و جنوبی، شریعتی، سید جمال‌الدین اسد آبادی، داماهی، سه راه سازمان و بلوارهای امام‌خمینی(ره)، شهید مطهری شمالی، شهید بهشتی، حقانی، دانشگاه و بلوار پردیس در حال اجرا است.

این مقام مسئول در خصوص نحوه اجرای این پروژه اظهار کرد: نیم ساعت اول برای صاحب خودرو رایگان است و نیم ساعت بعد ۵۰۰۰ ریال، یک ساعت(بعد از یک ساعت اول) ۷۰۰۰ ریال، ساعت سوم به بعد ۸۰۰۰ دریافت می‌شود.

کهوری ادامه داد: همچنین در این طرح شناسه‌های الکترونیک روی هر خودرو نصب می‌شود که شارژ شناسه نیز امکانپذیر است و در صورت عدم شارژ، توسط پلیس راهنمایی و رانندگی اعمال قانون خواهند شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff