اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در ابوموسی
+ پ -
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در ابوموسی

رئیس اداره بهزیستی ابوموسی از اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم از اول آبان ماه تا پایان آذر در شهرستان ابوموسی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، اسماعیل ولی زاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان ابوموسی گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور از اول آبان ماه تا پایان آذر ویژه کودکان سنین ۳ الی ۶ سال در ابوموسی اجرا می شود.
وی اظهار کرد: سنین ۳ الی ۶ سال طلایی ترین زمان کنترل تنبلی چشم است و والدین باید بدانند دوران کودکی تنها زمان دستیابی به درمان کامل تنبلی چشم است که در صورت هرگونه بی توجهی این فرصت ارزشمند برای همیشه از دست می رود.
ولی زاده با بیان اینکه طرح بینایی سنجی سه مرحله دارد؛ افزود: در واقع سطح اول، غربالگری است که در پایگاههای سطح شهر همانند بهزیستی، مراکز پیش دبستانی و موسسات غیر دولتی اجرا می شود و کودکان سه تا شش ساله معاینه می شوند و اگر کودکی مشکوک به اختلالات بینایی باشد به مرحله دوم فرستاده می شود.
رئیس اداره بهزیستی ابوموسی با اشاره به اجرای هر ساله این طرح؛ تصریح کرد: کودکان باید هر سال مورد معاینه قرار گیرند و اگر کودکی سال گذشته سالم بوده است، امسال نیز باید در این طرح شرکت کند و مورد معاینه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه تنها راه پیشگیری از تنبلی چشم، تشخیص به موقع است، دوران طلایی درمان چنین اختلالاتی بویژه آمبلیوپی(تنبلی چشم) را سن زیر ۶ سال ذکر کرد.
ولی زاده تصریح کرد: تنبلی چشم هیچ گونه علامت و دردی ندارد تا والدین متوجه آن شوند، بنابراین نوزادان باید از بدو تولد تا شش سالگی سه مرتبه مورد معاینه متخصص قرار بگیرند که مرحله اول آن از بدو تولد تا سه ماهگی، مرحله دوم سه ماه تا سه سالگی و مرحله سوم نیز از سه تا ۶ سالگی است.
وی خاطر نشان کرد: کم بینایی، نابینایی، اختلالات در دو بینی، کاهش در قدرت تمرکز و قدرت تشخیص و اختالات یادگیری از عوارض تنبلی چشم است.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff