اجرای طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه در هفت دانشگاه علوم پزشکی جنوب شرق کشور
+ پ -
اجرای طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه در هفت دانشگاه علوم پزشکی جنوب شرق کشور

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به مرز بودن کشوربا کشورهای افغانستان و پاکستان و انتقال بیماری سرخک و سرخجه اظهار کرد:طرح واکسناسیون در در هفت دانشگاه علوم پزشکی جنوب شرق کشور انجام شده است.

فاطمه نوروزیان ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه گفت: این طرح از بیست و سوم آبان شروع و تا پنجم آذر ماه ادامه خواهد داشت که شامل کودکان۹ ماه تا ۱۵ سال است.

 

 

 

 
وی افزود: محل تزریق این واکسن در خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی شهر و روستایی که جمعا ۷۵۰ پایگاه در استان شامل می شود می باشد.

 

 

 

 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: گروه هدف بیش از ۴۹۰ هزار کودک ۹ ماه تا ۱۵ سال است که از این تعداد ۲۵۳ هزار و ۷۶۸ نفر دانش آموزان هستند که در ۴ هزار ۱۱۳ مدرسه استان واکسینه می شوند.

 

 

 

 

 

 

وی افزود:تیم عملیات در اجرای این طرح ۴۳۹ تیم کل استان را در بر گرفته است که شامل تعداد افرادی دو هزار ۱۰۰ نفر در جهت اجرا هستنند.

 

 

 

 

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با توجه به تکمیل ارتقاء واکسیناسیون سرخک و سرخجه تصریح کرد: با برنامه ریزی های وزارت بهداشت که در بعضی استان ها این بیماری دیده می شود و این طرح در هفت دانشگاه علوم پزشکی جنوب شرق کشور انجام شده است.

 

 

 

 

 

نوروزیان خاطرنشان کرد:هدف ما از قطع زنجیری انتقال چرخش  سرخک و سرخجه می باشد که به دلیل هم مرز بودن کشوربا کشورهای  افغانستان و پاکستان که انتقال از این کشور های همسایه و با جدیت بیشتری  از طریق واکسناسیون عملیات اجرا می کنیم.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff