اجرای «طرح مدرسه سبز» در مدارس و مهد کودک های شهر بندرلنگه
+ پ -
اجرای «طرح مدرسه سبز» در مدارس و مهد کودک های شهر بندرلنگه

شهردار بندرلنگه از اجرای“ طرح مدرسه سبز“ در مدارس و مهد کودک های سطح شهر بندرلنگه برای اولین بار توسط واحد محیط زیست شهرداری این شهر خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مرواریدنیوز: محمد رضازاده شهردار بندرلنگه در گفتگو با مروارید نیوز گفت: مجموعه شهرداری لنگه با هدف حفظ سرمایه‌های ملی،حفظ محیط‌زیست شهری، حفظ ارزش‌های زندگی شهری و بسترسازی جهت استفاده نسل‌های آینده از منابع و محیط‌زیست سالم اقدام به  اجرای“ طرح مدرسه سبز“ در مدارس و مهدکودک‌های سطح شهر بندرلنگه نموده است تا با همکاری آینده‌سازان بتواند در تحقق اهداف والا گام بردارد.

 

وی افزود: بر طبق این طرح مخازنی رنگی جهت جمع‌آوری زباله‌های خشک (کاغذ،قوطی‌های فلزی،پلاستیک و شیشه) در اختیار مدارس شهر قرار داده می‌شود تا دانش آموزان عزیز بتوانند پسماندها(زباله) خود را به‌صورت جداگانه در سطل‌های مخصوص هر زباله قرار دهند. ضمن اینکه که در طول سال تحصیلی برنامه‌های متنوعی را در این خصوص و اصول شهروندی و حفظ محیط‌زیست در نظر گرفته‌شده است.

 

رضازاده ادامه داد: در این طرح شهرداری بندرلنگه در طی سال تحصیلی جاری برنامه‌های آموزشی ،فرهنگی و هنری متنوعی  چون توزیع سطل‌های  مخصوص تفکیک زباله،بروشور و کتاب‌های آموزشی  ، پازل و لوح‌های آموزشی ، ،برگزاری مسابقات و نمایشگاه‌ها  و مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی شهر با موضوع حفظ محیط  را  برای دانش آموزان و خردسالان عزیز تدارک دیده است.

 

شهردار بندرلنگه تصریح کرد: امید است تا با همکاری مدیران مدبر و معلمین کوشا فرهنگ حفاظت محیط‌زیست و رعایت اصول شهروندی در سطح مدارس  و در بین آینده‌سازان این شهر نهادینه‌شده و نسل آینده را به‌سوی مسیر صرفه‌جویی در  مصرف مواد و انرژی و حفاظت از محیط زندگی خود رهنمون سازد.

 

شایان‌ذکر است بعد از مرکز استان ، طرح تفکیک از مبدأ پسماند در مدارس در قالب طرح (( مدرسه سبز)) برای اولین بار توسط واحد محیط‌زیست شهرداری بندرلنگه برگزار می‌گردد.

 

انتهای پیام/ب

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff