اجرای طرح حرکت و تکاپو و توسعه صنعت گردشگری در میناب
+ پ -
اجرای طرح حرکت و تکاپو و توسعه صنعت گردشگری در میناب
رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب:

اجرای طرح حرکت و تکاپو و توسعه صنعت گردشگری در میناب

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب از اجرای طرح حرکت و تکاپو و توسعه صنعت گردشگری اعم از اماکن مذهبی،باغات،جنگل های حرا برای شناسایی پتانسیل ها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پویا در این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، فیروزه میرابی رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب در جلسه کارگروه اشغال شهرستان میناب ضمن عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در شهرستان گفت: این کاهش با انعقاد تفاهم نامه بین دستگاه های حمایتی کمیته امدادامام خمینی(ره)،اداره بهزیستی و با مشارکت بانک های عامل ،صندوق کارآفرینی امید انجام شده است.

 

وی افزود: در همین راستا برای کاهش نرخ بیکاری برای افرا واجد الشرایط تسهیلاتی در قالب مشاغل خانگی پرداخت شده است.

 

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب گفت: با تشکیل اکیپ متشکل از فرماندار،اداره کار و دستگاه های متولی با انجام بازدید هایی در راستای راستی آزمایی بنگاه های تولیدی فعال و نیمه فعال ۹۵ درصد طرح ها به اشتغال پایدار منجر شده است.

 

وی اظهار داشت: نظارت و فعالیت بر بنگاه های اقتصادی و کارگروه های تولیدی مسائل و مشکلات مربوط به کارخانجات ها و صنایع با جلسه های تخصصی بر رفع موانع و فعال کردن کارگروه ها د راستای ایجاد اشتغال در شهرستان انجام شده است.

 

وی گفت: با توجه به بخشنامه ابلاغی از سوی دولت محترم مبنی بر تشکیل شرکت تعاونی های روستایی تا کنون ۶ شرکت تعاونی با مجموع ۶۸۵ عضور در شهرستان میناب به ثبت رسیده است.

 

این مقام مسئول بیان داشت: با توجه به ثبت۳۶۹ نفر افراد متقاضی جویای کار و بکارگماری یکصد و ۳۳ نفر در سال ۹۳ با تلاش های انجام شده در سال ۹۴ تعداد ۳۰۲ نفر جوینده کار و با بکارگماری یکصد و هفتاد نفر نسبت به سال ۹۳ رشد اشتغال در شهرستان را بهمراه داشته است.
وی خاطر نشان ساخت: وضعیت اشتغال شهرستان را بر فعالیت های عمده اقتصادی در بخش های کشاورزی،شکار ،جنگل داری،رتبه اول و در مابقی شاخص ها در جایگاه دوم قرار دارد.

 

میرابی از اجرای طرح حرکت و تکاپو و توسعه صنعت گردشگری اعم از اماکن مذهبی،باغات،جنگل های حرا برای شناسایی پتانسیل ها در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پویا در این شهرستان خبرداد.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff