اجرای دقیق سند توسعه تنها راه توسعه ابوموسی است

+ پ -
اجرای دقیق سند توسعه تنها راه توسعه ابوموسی است

فرماندار شهرستان ابوموسی با اشاره به تصویب سند توسعه شهرستان در سال ۱۳۸۷ توسط هیات وزیرانٍ، تنها راه پیشرفت و توسعه این شهرستان را اجرای دقیق مصوبات این سند عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین ،محمد سعیدی فرماندار شهرستان ابوموسی در هشتمین نشست شورای اداری شهرستان گفت: با گذشت چندین سال از تصویب سند توسعه ابوموسی، هنوز در راه اجرای دقیق مصوبات این سند موانع و مشکلاتی وجود دارد که مهمترین آن عدم التزام دستگاههای ملی به وظایف خود طبق این سند نسبت به ابوموسی می باشد.
سعیدی گفت: دستگاههای اجرایی باید نسبت به وظایف و تکالیف خود نسبت به ابوموسی طبق سند توسعه حساسیت داشته باشند و به تکالیف و وظایف خود عمل نمایند.
رئیس شورای اداری ابوموسی اظهار کرد: اجرای دقیق و تمام مصوبات سند توسعه ابوموسی مستلزم تخصیص ردیف بودجه اختصاصی در لایحه بودجه کل کشور و تعیین یک متولی ویژه در حوزه معاون رئیس جمهور یا وزیر به منظور اجرای آن می باشد.
وی افزود: طبق سند توسعه ابوموسی و با توجه به اعلام ابوموسی به عنوان منطقه گردشگری و تجاری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است ضمن استقرار نماینده خود در شهرستان ابوموسی نسبت به ایجاد اسکله گردشگری اقدام نمایند اما متاسفانه تا کنون به وظیفه خود عمل نکرده است.
فرماندار ابوموسی با اشاره به سرمایه گذاری مناسب بخش خصوصی در حوزه آب، فاضلاب و برق شهرستان، خاطر نشان کرد: طبق سند توسعه ابوموسی بانکها موظف هستند که به سرمایه گذاران بخش خصوصی در ابوموسی تسهیلات ویژه اعطا نماید تا با سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال توسعه و پیشرفت شهرستان را سرعت بخشند.
نماینده عالی دولت در ابوموسی گفت: تا زمانی که ترابری مطمئن هوایی و دریایی در شهرستان ابوموسی برقرار نشود، توسعه در بخشهای دیگر اتفاق نخواهد افتاد و وزارت راه و شهرسازی طبق سند توسعه ابوموسی موظف است به وظایف خود در این حوزه عمل نماید.
وی افزود: به منظور ثبات جمعیت در شهرستان و ایجاد رفاه نسبی در بین خانواده ها، حوزه های بهداشت، درمان و آموزش شهرستان نیازمند توجه ویژه است که لازم است در این بخشها پیگیری ویژه انجام شود و دستگاههای مسئول به وظایف خود در این خصوص عمل نمایند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff