تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اقتصادی
کد خبر : 464137
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیرعامل منطقه آزاد کیش:

اجازه ندهیم انقباض اقتصادی کیش به رکود تبدیل شود/ ۲۵۰ هزار گردشگر نوروزی معرف کیش در کشور هستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه کیش دچار رکود اقتصادی نیست و به یک انقباض اقتصادی گرفتار شده است همگرایی و هم افزایی را راهکار مناسبی جهت برون رفت از این انقباض برشمرد.

اجازه ندهیم انقباض اقتصادی کیش به رکود تبدیل شود/ ۲۵۰ هزار گردشگر نوروزی معرف کیش در کشور هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد در نشست صمیمانه با فعالان اقتصادی، صاحبان صنایع و تجار جزیره کیش اظهار کرد: دنیای امروز در حال یک تحول بننادین است و ما در آستانه این تحول ایستاده ایم که اگر این لحظه تاریخی را درست درک نکنیم این فرصت تاریخی را از دست داده ایم.

وی تاکید کرد: ما به دلیل گسست تکنولوژی و گسست علم و فناوری در کشور لطمات بسیار زیادی خورده ایم و هیچوقت نتوانسته ایم صنعتی شویم  و از صنایع سنگین برخوردار باشیم.

انصاری ادامه داد: زمانی که دنیا در حال تحول از فئودالیته به صنعتی بود ما فقط بوی صنعت را استشمام کرده و در نتیجه از دنیا عقب افتادیم اما جای نگرانی نیست.

شهر خلاق نیازمند انسان های خلاق است

مدیرعامل سازمان با تاکید بر اینکه معنای خودکفایی و استقلال این نیست که هر کشور تمام نیازهای خود را برآورده سازد ادامه داد: دنیا در حال تعامل و داد و ستد است و ما باید چیزی برای ارائه به دنیا داشته باشیم و در مقابل ازچیزهایی که دنیا دارد استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه دنیای امروز در حال گذر از اقتصاد کاربر به سوی اقتصاد دانش بر است افزود: یکی از خصوصیات دنیای دانش استفاده از نیروی انسانی مستعد، خلاق و هوشمند است و همه دنیا معتققد است که ایران یکی از مراکز و گنجینه های نیروی انسانی هوشمند و متخصص است.

انصاری لاری با بیان اینکه ایجاد کسب و کارهای جدید در کیش باید جزیره را به مرکز خلاقیت و انتشار آن به سرزمین اصلی تبدیل کند اضافه کرد: کیش قرار نیست به یک سکونت گاه عادی تبدیل شود؛ کیش باید مقصد سکونت نخبگان حوزه های مختلف شود همانگونه که امروز کیش مرکز تجمع نخبگان تجارت و اقتصاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه تبدیل کیش به شهر خلاق رسالت بزرگی بردوش ماست ادامه داد : شهر خلاق با مردم خلاق شناخته و خلاق می شود.

مدیرعامل سازمان ادامه داد: کیش شهر کوچک با جمعیت کم است اما از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است که این شهر را متمایز و تبدیل به نگین کشور کرده است و باید این کیفیت را حفظ کنیم.

وی با اشاره به آیه ای از کلام الله مجید تاکید کرد: خداوند در قرآن نیز فرموده است تا انسان ها به دنبال تغییر و تحول نباشند، تحولی در زندگی آن ها صورت نخواهد گرفت به همین دلیل اگر خواهان تحول هستیم باید دست در دست یکدیگر به دنبال ایجاد شرایط تحول باشیم.

انصاری افزود: سازمان منطقه آزاد کیش نیز مانند دیگر نهادهای مستقر در کیش است و امتیازی نسبت به آن ها ندارد مگر اینکه مسئولیت حاکمیتی دارد باید باور کنیم که همه در یک قایق نشسته ایم و به یک سو حرکت می کنیم و اگر به این باور برسیم آمارهایی که در ذهن داریم محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه در موضوع ساخت وساز حتی از طرح جامع نیز منحرف شده ایم اظهار کرد: در طرح جامع نیز ۳۰ درصد بیش از آنچه باید ساخت وساز صورت گرفته است به گونه ای که هم اکنون ۴۰ هزار واحد ساخته شده و ۳۸ هزار واحد درحال ساخت در کیش وجود دارد.

کیش دچار انقباض اقتصادی است

وی تاکید کرد: باید در ساخت و ساز واحدهای مسکونی، تجاری و تفریحی خلاقیت را جدی بگیریم.

به گفته مدیرعامل سازمان تعریف بسته های سرمایه گذاری، تشکیل اتاق فکر و استفاده از تجارب سرمایه گذاران در هدایت سرمایه گذاران جدید از مهمترین فاکتورهای تحقق برنامه های توسعه ای و خروج از انقباض اقتصادی در کیش است.

وی افزود: امروز شرایط به گونه ای نیست که هر صنفی فقط به خود بیندیشد و بی نظمی و اغتشاش ایجاد شود بلکه باید با همگرایی و هم افزایی از معضلات عبور کنیم در غیر اینصورت در میدانی بازی کرده ایم که حاصل آن اگر منفی نباشد صفر خواهد بود.

انصاری لاری با تاکید بر اینکه کیش دچار رکود اقتصادی نشده است زیرا معنای رکود اقتصادی از میان رفتن اشتغال، تراکم حساب های معوقه و ورشکستگی های پی در پی است که به رغم کاهش اشتغال در کیش و وجود حساب های معوقه بانکی و بدهی برخی مشارکت کنندگان در طرح های اقتصادی در کیش اشتغال پابرجا بوده و ورشکستگی پی در پی وجود ندارد و از آن می توان به انقباض اقتصادی نام برد نه رکود که خوشبختانه ما به این نقطه نرسیده ایم و با همگرایی امکان برون رفت از آن وجود دارد.

کاهش هزینه های سفر راهکار خروج از انقباض اقتصادی

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم این انقباض به رکود تبدیل شود و با گذر ازگردنه انقباض اقتصادی در کاهش هزینه های سفربه کیش همراه باشیم.

مدیرعامل سازمان اظهار امیدواری کرد در مدت زمانی کوتاه با همکاری تمامی بخش های فعال در کیش کاهش ۳۰ درصدی سفر در بخش های مختلف هتل، پذیرایی و گردشگری امکان پذیر شده و کیش به سمت رونق گام بردارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در روزهای اخیر بارقه رونق در کیش مشاهده می شود افزود: باید باور کنیم که در صورت کمبود مشتری نبود ۱۰ مشتری را با ۲ مشتری جبران نکرده و خود زنی نکنیم و یکبار برای همیشه در این خصوص تصمیم بگیریم و من تضمین می کنم که کسی متضرر نشود.

انصاری لاری نوروز کیش را بزرگترین ویترین گردشگری خواند وخاطرنشان کرد: ۲۵۰ هزار گردشگر نوروزی ظرفیت خوبی برای تبلیغ و معرفی کیش به عنوان شهری امن، آرام، ارزان و زیباست که می تواند از هر رسانه دیگری بهتر کیش را به مردم معرفی کند.

محمد رضا سعیدی معاون اقتصادی سازمان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه جلسات متعددی با فعالان اقتصادی کیش با هدف ارتقاء کیفیت زندگی مردم و ایجاد خلاقیت و نوآوری به عنوان شرایط لازم و کافی برای سیستم بهم پیوسته اقتصادی و رونق کیش برگزار شده است افزود: برای ارتقاء سطح زندگی مردم کیش و اینکه موتور محرکه اقتصاد کشور باشیم که مسئولیت سنگینی است نیاز به گفتگو داریم چون موضوع پیچیده ای است.

در بخش دیگری از این نشست آقایان محسن قریب، مسیح الله صفا، رحمان سادات نجفی، کتابفروش، بابک لطیفی، پرژک، سینا عباسی و شیرازی منش به نمایندگی از جوامع و اصناف و فعالان حوزه های مختلف کیش نظرات، پیشنهادات و مطالبات خود را بیان کردند.

حضور مدیران و پاسخگویی به سوالات مردمی در فضای مجازی، کاهش هزینه های سفر، ایجاد بسترهای ارتقاء علمی، پژوهشی، فضاهای تفرحی برای بانوان و حضور بانوان در ورزشگاه جهت تماشای مسابقات و بهره گیری از توانمندی بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی و اجتماعی، استفاده از توانمندی جوانان جزیره کیش در ارتقاء رونق و شکوفایی کیش در عرصه های مختلف، تشکیل صندوق سرمایه گذاری عام برای کیشوندان و کاهش تصدی گری سازمان، کاهش بروکراسی های اداری در دریافت مجوز فعالیت های اقتصادی برای سرمایه گذاران، اجرایی شدن قوانین مناطق آزاد مطابق تعریف قانونگذار در جزیره کیش، تشکیل کارگروه ها و اتاق فکر جهت برون رفت از وضعیت کنونی و شکوفایی اقتصادی و گردشگری کیش، سیاستگذاری پایدار در حوزه های صنعت، پرهیز از هجمه علیه کیش توسط دبیرخانه مناطق آزاد و دولت که در برخی موارد دیده شده و پاسخگویی مناسب به آن ها، تبلیغات مستمر و معرفی جزیره کیش به عنوان یکی از فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری و گردشگری در کشور توسط رسانه ملی و مطبوعات و افزایش تعداد گردشگران از جمله مطالبات سخنرانان در این نشست بود.

نشست صمیمانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و اعضاء هیئت مدیره سازمان با فعالان اقتصادی حوزه های مختلف و سرمایه گذاران جزیره کیش در هتل شایگان کیش برگزار شد.

جزیره کیش با ۹۱٫۵ کیلومتر مربع مساحت در میان آب های نیلگون خلیج فارس سالانه میزبان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار گردشگر است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=464137
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل