اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی از اولین اصول خط امام (ره) بود
+ پ -
اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی از اولین اصول خط امام (ره) بود

امام جمعه شهرستان بستک گفت : اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی از اولین اصول خط امام (ره)، بود و امام راحل اسلام ناب را در مقابل اسلام آمریکایی قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،حجت الاسلام و المسلیمن قائدی امام جمعه شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده گفت: امروز اسلامی مورد پذیرش است که متکی به کتاب و سنت که با فکر روشن و آشنایی با زمان و مکان و تکمیل شده باشد مورد قبول است.
حجت الاسلام و المسلیمن قائدی اعتماد به صدق وعده الهی و بی اعتمادی به قدرت های مادی و مستکبر را دومین اصول مکتب امام (ره) خواند و افزود: اتکا به پروردگار موجب می شد امام (ره) در مواضع انقلابی خود صریح باشد، آنچه مورد اعتقاد او بود صریح اعلام می کرد با اینکه می دانست دشمنان بدشان می آید ولی به قدرت الهی اعتقاد داشت.

 

وی اعتماد به اراده مردم و نیروی مردم و اعتماد آن ها در زمینه های مختلف و مخالفت با تمرکزهای دولتی از سومین اصول خط امام (ره) بود اشاره کرد و افزود: : امام (ره) از ابتدا اعتقاد به ارتش داشت و مانع انحلال ارتش شد، اما با این وجود سپاه و بعد بسیج را به وجود آورد و حرکت نظامی را در جریان مردمی قرار دادمسئله انتخابات و تکیه کشور و تشکیلات سیاسی بر آرای مردم نیز با چنین تفکری بود.

 

امام جمعه شهرستان بستک حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافی‌گری را چهارمین اصول مکتب امام (ره) خواند و اظهار کرد : امام طرفدار جدی حمایت از محرومان و مستضعفان بود و نابرابری اقتصادی و اشرافی گری را با شدت و تلخی رد می کرد .
وی اضافه کرد:  امام (ره) برلزوم ریشه کن کردن فقر و محرومیت زدایی تاکید می کرد و از طرف دیگر به مسئولان در خصوص خوی کاخ نشینی و اشرافی گری وتجمل گرایی هشدار می داد.
حجت الاسلام و المسلیمن قائدی ، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح و بی‌ملاحظه با قلدران بین‌المللی یکی دیگر از اصول مبانی مکتب فکری امام (ره) بود اشاره کرد و خاطرنشان کرد :در بعد خارجی ، امام (ره) در جبهه مخالف قلدران بین المللی و مستکبران بود و در حمایت از مظلومان هیچ ملاحظه ای نمی کرد .

امام جمعه شهرستان بستک با بیان اینکه حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه امام (ره) با مستکبرین سرآشتی نداشت ، کلمه شیطان بزرگ برای آمریکا را یک واژه تازه و عجیب از طرف امام (ره) خواند و تصریح کرد: امتداد معرفتی و عملیِ تعبیر شیطان بزرگ بسیار زیاد است زیرا وقتی به کسی لقب شیطان داده می شود ، رفتار و برخورد و احساسات باید در چارچوب شیطان صفتی او باشد.
وی تأکید بر استقلال و نفی سلطه‌پذیری ششمین اصل از مکتب امام(ره) بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کرد و گفت : استقلال یعنی آزادی در مقیاس یک کشور اینکه بعضی در زبان و شعار به دنبال آزادی های فردی باشند اما علیه استقلال کشور حرف بزنند و این یک تناقض است.

حجت الاسلام و المسلیمن قائدی بیان داشت تاکید بر وحدت ملی از آخرین اصل از اصول روشن مکتب امام خمینی بود که رهبر انقلاب اسلامی بر آن تأکید می کرد.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff