اتكا به محوريت رهبري رمز وحدت و انسجام نظام مقدس است
+ پ -
اتکا به محوریت رهبری رمز وحدت و انسجام نظام مقدس است

امام جمعه موقت اهل سنت بندر سیریک تصریح نمود: اتکا به محوریت رهبری بر اساس رهنمودها و تدابیر ایشان یکی از رمز های اصلی وحدت و انسجام نظام مقدس را مبتنی بر همین اصل برشمرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،بمناسبت هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر(ص) و میلاد حضرت امام جعفر صادق (ع) همایش علمای شیعه و اهل تسنن با حضور یکصد نفر از علمای شیعه و سنی و جمعی از مسئولین و مردم در مسجد جامع شهر گروگ برگزار شد.

شیخ محمد اسماعیلی، امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: قرآن با بیان رهنمودهای روشن همه انسان ها را به محور توحید سفارش کرده و تفرقه و چند دستگی را عامل دوری از راه مستقیم دین اسلام دانسته است.
اسماعیلی افزود: آنچه امروز به عزت و شوکت مسلمانان برای زیستن بر اساس ارزش های والای دین خدا و پایبندی به اصول و پایه های دین محکم و استوار می کند پرهیز از موج تفرقه گرایی و عمل به قرآن و رهنمودهای پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) است.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک ابراز داشت: در شناخت مسائل دینی و اجنماعی باید از لایه های سطحی عبور و به لایه های و سطوح زیرین دست پیدا کرد و تاکید بر قشر و پوسته موضاعات دینی و اجتماعی راهکارهای مناسبی برای شناخت و فهم مناسب نیست .
اسماعیلی بیان کرد: لوازم مهم و مناسب تقویت معرفت دینی و سیاسی تدبر و انس با قرآن و توجه به زندگی و رفتار پیامبر اکرم (ص) و ژرف اندیشی در تاریخ گذشته ایران و جهان باید مطالعه و عمل شود.
وی اظهار داشت: صبر عامل رسیدن به مقام های والا ، رسیدن به نعمت های هم نشینی با پیامبران ، آسان شدن مشکلات و رسیدن به آرزوهاست.
امام جمعه موقت اهل سنت بندر سیریک تصریح نمود: اتکا به محوریت رهبری بر اساس رهنمودها و تدابیر ایشان و رعایت مرزهای قانونی و اخلاقی می‌تواند از تبدیل اختلاف سلایق و تنوع دیدگاه‌ها به اختلاف و تفرقه پیشگیری کند و یکی از رمز های اصلی وحدت و انسجام نظام مقدس را مبتنی بر همین اصل برشمرد.
اسماعیلی اضافه کرد: صلح طلبی در اندیشه اسلامی به معنای کنار گذاشتن ارزش ها نیست بلکه ملاک اصلی در هر گونه صلح باید مبانی دین باشد اسلام به همان اندازه که جامعه و حکومت اسلامی را به صلح دعوت نموده به همان اندازه جامعه و حکومت را تاکید دارد که نباید کمترین سوء استفاده کتابی و غیر کتابی واقع شود.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff