تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 374856
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۲۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
اظهارات علمای اهل سنت در خصوص وحدت مسلمانان:

اتحاد مسلمانان مهم ترین اصل حکومت الهی/اقتدار ایران اسلامی نشات گرفته از تدابیر وحدانی رهبر انقلاب/ وحدت ملت ایران الگویی برای جهانیان است

علمای اهل سنت استان هرمزگان با تاکید بر حفظ وحدت میان آحاد جامعه اقتدار ایران اسلامی نشات گرفته از تدابیر وحدانی رهبر انقلاب دانستند و اظهار کردند:وحدت شیعه و سنی عامل گسترش بیداری اسلامی در جهان است.

اتحاد مسلمانان مهم ترین اصل حکومت الهی/اقتدار ایران اسلامی نشات گرفته از تدابیر وحدانی رهبر انقلاب/ وحدت ملت ایران الگویی برای جهانیان است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علما و سران اهل سنت استان هرمزگان با تاکید بر حفظ وحدت میان آحاد جامعه اقتدار ایران اسلامی نشات گرفته از تدابیر وحدانی رهبر انقلاب دانستند و اظهار کردند:وحدت شیعه و سنی عامل گسترش بیداری اسلامی در جهان و الگویی برای حق جویان عالم است.

 

افکار انحرافی عامل فرسودگی ملت هاست

شیخ عبدالرحیم خطیبی،امام جمعه اهل سنت شهرقشم در گفتگو با  قشم آزاد ،ضمن تبریک هفته وحدت و دعوت همگان به وحدت و یکپارچگی ، گفت : پیامبراسلام (ص) متعلق به همگان ، محور وحدت و منادی اخوت است .

خطیبی  افزود : عالی ترین ارتباط بین مسلمانان رابطه اخوت ایمانی است به گونه ای که رابطه برادر دینی بالا تر از رابطه برادر خونی است .

امام جمعه اهل سنت قشم با بیان اینکه پیامبر(ص) به عنوان یک رحمت برای بشریت فرستاده شده است ، گفت : رسول خدا به عنوان یک معلم ، اخلاق را در جامعه نهادینه کرده است که باید امت ایشان سیره پیامبر(ص) را دنبال کنند .

وی جهالت و نادانی را عامل خود خوری و فرسودگی برخی از امت ها برشمرد و افزود : آنچه امت از آن رنج می برد جهالت است ، این جهالت است که انسان ها در کشورهای همجوار به جان یکدیگر افتاده اند و دچار خود خوری شده اند و امت خود را با افکار انحرافی و جاهلانه فرسوده می کنند .

 

اقتدار ایران اسلامی نشات گرفته از تدابیر وحدانی رهبر انقلاب است

شیخ مسعود راهبر دبیر شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بندرلنگه  در مگفتگو با روارید نیوز گفت: با تدابیر و اندیشه امام راحل از ۱۲ ربیع‌الاول که مصادف است با میلاد رسول اکرم (ص) به روایت اهل سنت تا ۱۷ ربیع‌الاول به روایت اهل تشیع هفته وحدت نام‌گذاری نمودند که در این هفته برنامه‌های و راهکارهای وحدت و وحدت مداری را تبیین می‌شود.

وی افزود: پیام اصلی وحدت، ایجاد قوت برادری و انسجام وحدت و مهربانی برای همه جهان اسلام بوده است.

دبیر شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بندرلنگه به تأثیرات وحدت در جامعه اشاره کرد و بیان کرد: وحدت در تمام عرصه‌ها، اعم از سیاست، فرهنگ و اجتماع نقش بسزایی دارد و اگر ما خواهان رشد و پیشرفت در جامعه هستیم باید در مسئله وحدت اتمام ویژه‌ای داشته باشیم. چراکه هر جای که بشریت پیشرفت داشته است در پشت آن وحدت احزاب، گروه‌ها و مذاهب وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر امروز ایران اسلامی را در اقتدار کامل می‌بینیم نشات گرفته از تدابیر مقام معظم رهبری و ایجاد وحدت در بین مذاهب و اقوام است که با اندیشه‌ها و تفکرات مختلف یک هدف را دنبال می‌کنند.

امام‌جمعه بندر چارک به جنایت‌های داعش و گروه‌های تکفیری بانام اسلام اشاره کرد و گفت: امروزه گروه‌های تکفیری که به نام اسلام دارند تیشه به ریشه اسلام می‌زنند این‌ها تشکل‌های هستند که دشمنان اسلام برای بدنام کردن دین اسلام ساخته‌اند.

راهبر افزود: دین اسلام در دیدگان چشم بشریت پیام‌آور صلح و دوستی است و کشورهای غربی می‌دیدن رشد و پیشرفت دین اسلام را در مقابل ادیان دیگر و شاهد بودیم روزانه ۱۰۰ ها نفر به دین اسلام روی میاوردند اما دشمن با ساختن داعش و قرار دادن آن در دامن اسلام در حال انجام جنایت‌های غیرانسانی است که چهره غیرواقعی اسلام را به جهانیان معرفی کنند و از روی آوردن مردم به اسلام جلوگیری نمایند.

وی بابیان اینکه کلام خدا و اهل‌بیت رسول اکرم(ص) دو راهکار کلیدی برای حفظ وحدت و برادری در بین مسلمانان است تصریح کرد: اگر مسلمین جهان به فرمایشات رسول اکرم که فرستاده خداوند برای راهنمایی مسلمان است در برنامه زندگی خودشان جای دهند هیچ‌گاه دچار تفرقه نمی‌شوند و این بهترین راهکار برای اطلاع جهان اسلام و بهتر زندگی کردن بشریت در جهان امروزی است.

اتحاد مسلمانان مهم ترین اصل حکومت الهی است

شیخ عقیل شیهک زهی، امام جمعه اهل سنت جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد: مسلمانان اعم از سنی و شیعه در شهرستان جاسک ضرورت وحدت را به خوبی احساس کرده و در توسعه آن همدل هستند.

وی با اشاره به اینکه وحدت بین مسلمانان تنها با شعار محقق نمی شود، ایجاد عدالت، محبت،و احترام به حقوق یکدیگر را از راه های تحقق وحدت در جامعه دانست و افزود: توهین و اهانت از عوامل تفرقه و اختلاف افکنی بین مسلمانان است و باید از ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان جلوگیری کنیم.

شیهک زهی با خطرناک دانستن ایجاد تفرقه بین مسلمانان، گفت: تنها در صورت وجود وحدت می توان در دل دشمنان اسلام ترس و رعب ایجاد کرد و در برابر آنها ایستادگی کرد.
وی گفت: تنها با روشنگری روحانیون شیعه و سنی می توان اختلافات جزیی را از بین برد و امت واحدی که در شان امت اسلامی است، بوجود آورد.
امام جمعه اهل سنت جاسک خاطرنشان کرد:پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص) در مقوله وحدت و برادری، تنها در مسیر اتحاد و یکپارچگی بین یاران خود قدم بر داشت و اخوت و برادری در بین یاران پیامبر یکی از ویژگی های حکومت الهی است.
وی اضافه کرد: پیامبر اسلام از بزرگترین الگوها در این زمینه بوده و لازم است که مسلمانان در مسیر زندگی فردی و اجتماعی خود از اخلاق نیکو، مهربانی و صفاتی که در فرستاده خدا وجود داشته بهره مند شوند.

 

وحدت شیعه و سنی عامل گسترش بیداری اسلامی در جهان است

شیخ محمد صدیق بهجت،رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بندرلنگه در گفتگو با مروارید نیوز  گفت: دشمنانی که به دنبال تفرقه در بین مسلمانان هستند هفته وحدت باعث شده این همبستگی قوت بگیرد و مکر دشمنان به خودشان برگردد..

وی افزود: پیام اصلی این هفته این است که همه مسلمانان اعم شیعه و سنی باهم برادر و ید واحد باشند و دشمن را بشناسند و به پیام قرآن عمل کنند.

رئیس شورای روحانیت اهل سنت شهرستان بندرلنگه بابیان اینکه دشمن همیشه درصدد تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان است تصریح کرد: باوجود وحدت شیعه و سنی در ایران، بیداری اسلامی در جهان گسترش پیداکرده است و منتظر آن روزی هستیم که مسلمانان ید واحد شوند و برعلیه دشمنان اسلام برخیزند.

وی اضافه کرد: دشمن به دنبال افراد تندرو است که به‌وسیله آن در بین مذاهب اختلاف‌افکنی کنند و در اینجا نیاز است علماء هوشیار و بصیرت  داشته باشند و زمانی کشورهای اسلامی به وحدت می‌رسند که در بین آن‌ها افراط‌وتفریط نباشد.

صدیق بهجت در باب اهل‌بیت (ع) گفت: اهل‌بیت و سنت پیوسته است و احترامی که به اهل‌بیت (ع) رسول اکرم در بین اهل سنت است بر هیچ‌کس پوشیده نیست، و محبت به اهل رسول اکرم واجب است و همان‌قدر که پیامبر را دوست داریم اهل‌بیت ایشان هم دوست داریم.

 

وحدت ملت ایران الگویی برای جهانیان است

شیخ یعقوب شمس،امام جمعه اهل سنت کیش گفت:ما در ایران اسلامی مذاهب و فرقه های مختلفی داریم که امروز به لطف وحدت اسلامی و توجهات و درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم آگاه و بیدار ایران اسلامی در کنار هم زندگی می کنیم و توانسته ایم با وحدت از امنیت و آرامش و آسایش برخوردار بوده و شاهد پیشرفت های بسیار فرهنگی، اقتصادی و سیاسی باشیم.

وی اظهار کرد: وحدتی که میان اهل تشیع و اهل تسنن در جزیره کیش وجود دارد می تواند الگویی برای کشور و تمام مسلمانان جهان باشد و امیدواریم این دوستی مثال زدنی پایدارتر از گذشته شود.

شمس بر عامل وحدت به عنوان مهمترین عامل بیداری برای جهان اسلام و رهایی از چنگ مستکبران و فرقه های تکفیری تاکید کرد.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=374856
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل