اتحاد حوزه و دانشگاه جامعه را به ایده آل اسلامی نزدیک می کند
+ پ -
اتحاد حوزه و دانشگاه جامعه را به ایده آل اسلامی نزدیک می کند

رئیس دانشگاه پیام نور واحد حاجی آباد گفت: اتحاد حوزه و دانشگاه جامعه را به ایده آل اسلامی نزدیک می‌کند واین نهاد یعنی حوزه و دانشگاه زمینه ساز رشد علمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،دکتر روح اله حسنزاده در گفت‌وگو با پیارم ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح گفت: شهید مفتح یکی از شاگردان برجسته و از همراهان بی بدیل و بی نظیر نهضت حضرت امام خمینی(ره) بودند. ایشان علاوه بر تحصیلات حوزوی در بحث رشته الهیات نیز فعال بود و در نهایت در دانشگاه به فیض شهادت نائل شدند.

وی اظهار کرد: شهادت دکتر مفتح در دانشگاه بابی شد تا امام خمینی(ره) روز شهادت این بزرگ مرد را به نام وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری کنند.

حسنزاده افزود: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف و هدف این است که همه به سمت و سوی ایجاد یک جامعه با الگو اسلامی حرکت کنیم و وحدت حوزه و دانشگاه یعنی حرکت پایه های علم و دین است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: دغدغه وحدت حوزه و دانشگاه در بیانات معظم رهبری نیز به خوبی مشهود بوده و ایشان در یکی از بیانتشان در مورد وحدت حوزه ودانشگاه می‌فرمایند: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از اساسی‌ترین و پیچیده‌ترین و عمیق ترین مسائل انقلاب است.

دکتر روح اله حسنزاده بیان کرد: الحمدالله علوم انسانی دانشگاه‌ها علوم هدف مندی می‌باشد؛ البته هم چنان برای وحدت میان حوزه ودانشگاه جای کار باقی مانده است، یعنی معتقدیم صد در صد موفق نبوده ایم و دلسوزان نظام، انقلاب و حوزه و دانشگاه برای پر کردن این خلأ همچنان در حال تلاش اند.

این مقام مسئول ابراز کرد: اتحاد حوزه و دانشگاه به عنوان دو بال، جامعه را به ایده آل اسلامی نزدیک می‌کند. وحدت میان این نهاد یعنی حوزه و دانشگاه نه تنها به حرکت‌های علمی کشور، معنا بخشد بلکه زمینه ساز رشد علمی است و یکی از راهبردهای اصلی حضرت امام خمینی (ره) برای مقابله با ترفندهای دشمنان و تحقق اسلام ناب محمدی بود، همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز با نگاهی عمیق نسبت به مسائل جامعه فرمودند: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف، وحدت این است که همه به سمت یک جامعه اسلامی مستقل و الگو حرکت کنیم.

وی با بیان هدف واحد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: حوزه و دانشگاه در جهت تشکیل و ارتقای جامعه اسلامی به عنوان هدایت‌گر و الگوی جوامع دیگر در حرکت اند و اگر ما بخواهیم عزت و اقتدار و صلابت خود را حفظ کنیم لازمه‌ آن حرکت علمی، وحدت و همگامی حوزه و دانشگاهیان و از آن مهم تر دشمن شناسی، بصیرت، آگاهی و توجه به عوامل وحدت است.

حسنزاده با تأکید بر اتحاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: اگر به درستى زوایاى معناى این وحدت شناخته شود، هم براى کشور و آینده بسیار بابرکت است و هم براى دشمن و نیروهاى مهاجم و مزاحم کینه‌ورز خارجى و ایادى داخلى آن‌ها بسیار تلخ و گزنده و شکننده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff