اتحادیه اروپا صدور حکم اعدام مرسی را محکوم کرد

+ پ -
اتحادیه اروپا صدور حکم اعدام مرسی را محکوم کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صدور حکم اعدام رئیس‌جمهور برکنار شده مصر و شماری از سران اخوان‌المسلمین را محکوم کرد و خواستار تجدید‌نظر دادگاه شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اتحادیه اروپا صدور حکم اعدام برای «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر  و  ۱۰۰ نفر دیگر را محکوم کرد و محاکمه را نادرست دانست.

در این مورد «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «تصمیم دادگاه برای صدور حکم اعدام، پس از دادرسی‌های طولانی در مصر گرفته شد که بر مبنای قوانین این کشور و تحت قوانین جهانی نبود.»

موگرینی همچنین گفته است که مصر باید از برگزاری دادگاهی عادلانه و مستقل دفاع کند.اتحادیه اروپا خواستار تجدید‌نظر در این حکم است.

مسئولی سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: « این اتحادیه با حکم اعدام تحت هر شرایطی مخالف است و آن را ظالمانه و غیرانسانی می‌داند.»

دادگاه مصر روز شنبه محمد مرسی، سران جنبش اخوان المسلمین و بیش از ۱۰۰ عضو دیگر این گروه را به دلیل فرار از زندان رژیم «حسنی مبارک» در جریان انقلاب سال ۲۰۱۲ ، به اعدام محکوم کرد. حکم مرسی برای تائید نهایی به مفتی ارشد مصر ارجاع شده است.

مرسی در سال ۲۰۱۳ با کودتای نظامیان به رهبری «عبدالفتاح السیسی» از قدرت کنار زده شد. السیسی که حالا رئیس‌جمهور مصر است، می‌گوید احکام دادگاه مستقل است و ارتباطی با وی ندارد.

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff