آینده نامشخص نوجوانان و جوانان با عدم کنترل ورود ابزارهای فرهنگی به کشور

+ پ -
آینده نامشخص نوجوانان و جوانان با عدم کنترل ورود ابزارهای فرهنگی به کشور

یک کارشناس علوم تربیتی گفت : اهتمام ویژه به غنی ساری برنامه های آموزشی و پرورشی یکی از راه های اثر بخش و کارآمد در مقابله ناتوی فرهنگی دشمن است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عذرا دولتی کارشناس علوم تربیتی ، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سوریاس ، درباره اهتمام ویژه به غنی سازی برنامه های آموزشی و پرورشی ، گفت:  دلهای پاک و اندیشه های شفاف کودکان ، نوجوانان و جوانان و جوانان به منزله زمین بایر و بکری است که برای پذیرش پیامهای آموزشی و پرورشی از آمادگی ویژه ای برخوردارند .

 

وی افزود: به گونه ای که آثار پیامهای دریافت شده در روزگار خرد سالی تا پایان زندگی در رفتار و کردار آنان باقی می ماند با توجه به این گفته که دانش در کودکی به مثابه طرح و نقشی است که بر روی سنگ حک می گردد و تربیت و آموزش در این دوران از اهمیت بسزایی برخوردار است  .
دولتی در خصوص اهمیت آموزش ارزشهای ناب اسلامی ، عنوان کرد: با توجه به این واقعیت مهم که متولیان مسائل فرهنگی به ویژه عناصر آموزشی و پرورشی مسئولیت بهره گیری از این فرصت طلایی را به دوش می کشند و بایسته است به یاری هنر ، ورزش ، کلاس درس و حتی انواع سرگرمیها ارزشهای ناب اسلامی را در ژرفای اندیشه و اعماق روح فرزندان استوار سازند و آموزش دهند .
این کارشناس علوم تربیتی با توجه به سالم سازی محیط و محصو لات فرهنگی ، افزود: رسانه های مختلف نظیر مطبوعات ، اینترنت ، شبکه های تلویزیونی و محصولات فرهنگی نظیر فیلم و لوح های فشرده و … در صورت قرار گرفتن در مسیر مشخص سهم به سزایی در رقم زدن آینده مشخص به عهده دارند و می توانند سر رشته تحولات جوامع را بر عهده گیرند ولی متاسفانه در حال حاضر بر این محصولات نظارتی آنچنان که باید باشد صورت نمی گیرد و نوجوانان و جوانان را تهدید می کنند .
وی در خصوص مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن گفت: تلاش در جهت سالم سازی محیط و محصولات فرهنگی و غنا بخشی به محتوای آنها یکی از راه های اثر بخش و کار آمد در مقابله با ناتوی فرهنگی به شمار می رود و همچنین می توان گفت که غنی سازی کمی و کیفی برنامه های شبکه های مختلف صدا و سیما علاوه بر آنکه منجر به افزایش جذب مخاطبان می شود و از تاثیر گذاری عملیات روانی دشمن بر مردم جلوگیری می کند .
وی در پایان خاطرنشان کرد: با کنترل ورود ابزار های فرهنگی به کشور و حتی پیشگیری از توزیع و گسترش دستگاههای ارتباطی به صورت افسار گسیخته می توان به از سلامت کودکان و نوجوانان و جوانان در مقابله دزدان چراغ به دست استکبار محافظت نماییم .
انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff