تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 276468
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
آیت‌الله موحدی‌کرمانی:

آگاه‌سازی جامعه برای انتخاب افراد اصلح وظیفه ماست/ چنانچه رفتار سهم‌خواهانه نداشته باشیم پیروزی ما قطعی است

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه راه پیروزی در انتخابات را قرآن مشخص کرده است، گفت: اصولگرایان باید راه‌ قرآن را به خوبی بشناسند و اگر از این راه وارد میدان شدند قطعاً پیروز می‌شوند.

آگاه‌سازی جامعه برای انتخاب افراد اصلح وظیفه ماست/ چنانچه رفتار سهم‌خواهانه نداشته باشیم پیروزی ما قطعی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در همایش «عزت ملی» که امروز سه‌شنبه ۱۳ بهمن‌ماه به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مرکز همایش آدینه برگزار شد، گفت: در ایام دهه فجر چیزی شبیه به معجزه در کشور رخ داد و عنایت الهی شامل حال مردم شد به طوریکه پیروزی ملت ایران در این ایام کمتر از غرق شدن فرعون و لشکریانش که خداوند همه آنها را یک جا نابود کرد و حضرت موسی را به پیروزی رساند، نبود.

موحدی کرمانی افزود: در دوران انقلاب، شاه مرتب مردم را می‌کشت ولی مردم با وجود اینکه شهید می‌دادند خسته نمی‌شدند، به خیابان‌ها می‌ریختند و در حمایت از امام خمینی(ره) و در تنفر از شاه خائن شعار می‌دادند.

به گفته وی، در آن دوران مردم در هر مقطع از انقلاب منتظر نظر امام(ره) بودند و اگر امام می‌گفت صبر کنید هم صبر می‌کردند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: در آن دوران بسیاری از افراد نتوانستند منطق امام را درباره سرنگونی شاه هضم کنند و حتی برخی از افرادی که شاید صاحب نظر و اندیشه بودند می‌گفتند حرکت مردم و امام به جایی نمی‌رسد، در حالی که امام با اطمینان می‌گفتند شاه بیرون می‌رود، در شرایطی که وضعیت کشور مشخص نبود و کشور دست شاه و بختیار بود، امام خمینی(ره) اعلام کرد که به ایران می‌آید و وقتی که بزرگان به امام راحل تذکر می‌دادند امام(ره) عزم خود را برای حضور در کشور محکم و قاطعانه اعلام کرد.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: وقتی نظام سلطه تصمیم گرفت که حکومت نظامی اعلام کند و نقشه داشتند تا امام و یارانش را دستگیر و از میدان بیرون کنند، امام فرمود حکومت نظامی را بشکنید و همه بیرون بریزید لذا توطئه آنها شکست خورد و همه اینها به خاطر استعانت خداوند و یاری خدا بود که براساس فرموده قرآن شامل حال مومنان می‌شود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه راه پیروزی در انتخابات را قرآن مشخص کرده است، گفت: اصولگرایان باید راه‌ قرآن را به خوبی بشناسند و اگر از این راه وارد میدان شدند قطعاً پیروز شدند.

وی یکی از راه‌های رسیدن به پیروزی را صدق برشمرد و گفت: وقتی خدا دید ما در مسیر خودمان ثابت قدم هستیم و راست می‌گوییم و حرکت و فعالیتمان برای دنیا نیست بلکه فقط برای خداست خود او ما را یاری و پیروز می‌کند.

موحدی کرمانی با اشاره به تصمیم اصولگرایان برای رسیدن به پیروزی در انتخابات گفت: در آستانه انتخابات گروه اصولگرایی شکل گرفت و همه برای رسیدن به پیروزی مصمم هستند، بنده در جلسات مختلف آنها اعلام کردم اگر خداوند ببیند ما در مسیرمان راست می‌گوییم و ثابت قدم هستیم ما را یاری می‌کند اما اگر دنبال دنیا و حزب و گروه خودمان باشیم نباید انتظاری از نصرت خدا و یاری او داشته باشیم.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه توجه به دنیا و درنظر گرفتن نگاه‌های حزبی و گروهی سم کشنده فعالیت‌ ما در زمینه انتخابات است،گفت: در زمان پیامبر(ص) در هر زمانی خلوص و صدق از سوی مردم دیده می‌شد پیروزی مسلمانان رقم خورد اما جایی که این مسئله مورد توجه مسلمانان قرار نگرفت نهایتاً به شکست آنها و پیروزی کفار منجر شد.

وی با بیان اینکه در ابتدای مسیر بررسی گروه‌های اصولگرا حدود ۱۸۰ کاندید اصولگرا که حامی انقلاب و رهبری بودند شناسایی شد، گفت: در نشستی نمایندگان این گروه‌ها حضور پیدا کردند و در نهایت شاخص‌ها و نحوه فعالیت اصولگرایان در انتخابات تعیین شد. همه سخن ما با این گروه‌های اصولگرا این بود که اگر صدق همراه فعالیت آنها باشد که انشاءالله هست، پیروزی آنها قطعی خواهد بود ولو اینکه رقیب خیلی فعال باشد، اما بنده معتقدم یاری خداوند در صورت صدق گروه‌های اصولگرایی شامل حال آنها شود.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه صدق در مقام عمل شاید به معنی انتخاب اصلح باشد، گفت: اگر دیدیم کسی از ما اصلح‌تر است به او کمک کنیم تا آرای مردم را به دست آورد و اگر دیدیم در شورا کسی از گروه ما نیست به راحتی قبول کنیم و لیست را بپذیریم، البته شورای مرکزی اصولگرایان باید افراد اصلح، متقی، پاک‌ترین، شایسته‌ترین، انقلابی‌ترین و آگاه‌ترین افراد جهان و ایران را انتخاب کند. افرادی که با حضور در مجلس جزو خبره‌ترین‌ها باشند، البته کار سختی است، اما اگر صدق باشد همه مشکلات حل می‌شود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به نکاتی درباره انتخابات به جوزسازی‌های اخیر که علیه شورای نگهبان صورت گرفته، گفت: همواه باید توجه و حواس ما به بیانات رهبر باشد چه رهبر دیروز که امام(ره) بود و چه رهبر امروز که مقام معظم رهبری هستند، امام به شورای نگهبان می‌گفت قاطعانه بایست و رهبری هم همین را می‌گوید. اگر می‌خواهیم بیت امام را از هر نقطه ضعفی منزه کنیم باید سخنان امام را عملیاتی کنیم. خود امام به شورای نگهبان می‌فرمودند محکم بایست و رهبری هم همین را می‌گویند.

وی افزود: آگاه‌سازی جامعه نه تنها وظیفه ماست، بلکه از وظایف اجتماعی ما محسوب می‌شود و باید دیگران را نیز هدایت کنیم تا افراد اصلح را انتخاب کنند. امتحان سختی در پیش داریم، زیرا این ما هستیم که مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را با حضور افراد تشکیل می‌دهیم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به نقش مهم مجلس خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبری اعلام کردند کلید نظام دست رهبری است، بنابراین این مجلس در انتخاب رهبر نقش موثری دارد و اگر در انتخاب افراد اشتباهی رخ دهد در چنین شرایطی فاتحه انقلاب خوانده می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: امام می‌فرمود مجلس در رأس امور است، پس جایگاه آن بسیار مهم و تعیین‌کننده است. زیرا مجلس قانون تصویب می‌کند و شورای نگهبان با تأیید خود قوانین را الهی می‌کند.

وی افزود: اگر در این مقطع به خوبی عمل کنیم و به دور از هوا و هوس و سهم‌خواهی رفتار کنیم فقط خدا و اصلح را در نظر بگیریم پیروزی ما و ماندگاری انقلاب قطعی است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به حضور کاندیداها در عرصه انتخابات گفت: رعایت این مسئله به قدری اهمیت دارد که براساس روایات اگر فردی در چنین مسیری حرکت کند و با دیدن اصلح خود کنار رود مانند کسی است که در زمره اصحاب رسول الله در جنگ بدر، حنین و از یاران امام علی(ع) و امام حسین(ع) بوده است.

آیت الله موحدی‌کرمانی با اشاره به عوامل عزت ملی کشور گفت: کشور ما زمانی عزیز است و در جهان سربلند است که پشت آمریکا از عزت و سربلندی آن بلرزد و احساس کند مردم با نظام و رهبری هستند.

وی تأکید کرد: شاه با پشتوانه آمریکا و کشورهای مقتدر غربی به جنگ انقلاب آمد، اما وقتی دید مردم پای کار هستند و به میدان آمدند دیگر از شاه حمایت نکرد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز از دانشجویان خواست با آگاه‌سازی مردم به انتخاب اصلح در انتخابات پیش رو کمک کنند.

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=276468
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل