آژانس ممکن است از دستگاه‌های اطلاعاتی یا مخالفان نظام ایران مدد گیرد
+ پ -
آژانس ممکن است از دستگاه‌های اطلاعاتی یا مخالفان نظام ایران مدد گیرد

یک مامور سابق آژانس بین‌المللی هسته‌ای مدعی شد سرویس‌های اطلاعاتی از شیوه‌های جاسوسی و شنود مخابراتی بهره می‌برند و شاید آژانس از آن‌ها برای ماموریت خود در ایران کمک گیرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «توماس شیی» از بازرسان سابق آژانس بین‌الملل هسته‌ای در سخنانی ادعا کرد که آژانس بین‌المللی هسته‌ای ممکن است از سرویس‌های اطلاعاتی یا مخالفان نظام ایران برای شناسایی مکان‌های سری ایران کمک گیرد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» توماس شیی در توجیه این ادعا افزود: «اگر تهران تاسیسات مخفی جدید بنا کند، شاید آن‌ها را در شهرهای مختلفی پنهان کند. البته سرویس‌های اطلاعاتی از شیوه‌های جاسوسی و شنود مخابراتی بهره می‌برند که فراتر از قابلیت‌های آژانس بین‌المللی هسته‌ای هستند.»

در همین زمینه «یوکیو آمانو» دبیر کل آژانس بین‌المللی هسته‌ای نیز در سخنانی گفت که آژانس چشم و گوش جامعه بین‌الملل در ایران است.

خبرگزاری فرانسه در خاتمه نوشت:ایران اعلام کرده  بود که تنها به بازرسانی از ملیت‌های آلمانی، چینی و روسی اجازه بازرسی خواهد داد و بازرسان اسرائیلی، آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی امکان حضور در ایران را ندارند اما یک مقام آمریکایی حاضر در مذاکرات هسته‌ای این هفته گفت که موضع ایران عوض شده و بازرسان هر کشوری که ایران با آن‌ها روابط دیپلماتیک دارد می‌توانند وارد این کشور شوند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff