آنفولانزای خوکی به قشم و میناب رسید/ موج انتقال انفولانزا همراه با مهاجران کرمانی به هرمزگان
+ پ -
آنفولانزای خوکی به قشم و میناب رسید/ موج انتقال انفولانزا همراه با مهاجران کرمانی به هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه در میناب ۷ نفر به دلیل داشتن اعلام بیماری تحت مراقبت قرار دارند و ۱ نفر در قشم جان خود را از دست داد، افزود:بیشترین آمار شیوع این بیماری در استان کرمان است که با مهاجرت مسافران از این استان به هرمزگان مراقبت های لازم لحاظ شود.

محمد شکاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شیوع بیماری انفولانزای تیپ b در کشور گفت :بیشترین آمار شیوع این بیماری در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و شهرستان های  جیرفت و رفسنجان است و با توجه به آخرین آماری اعلام شده تاکنون ۴۱ نفر که در این استان ها جان خود را از دست داده اند.

 
شکاری با اشاره به شیوع این بیماری در هرمزگان افزود: در شهرستان میناب ۷ نفر  به دلیل داشتن اعلام بیماری تحت مراقبت ویژه  قرار دارند و ۱ نفر در قشم جان خود را از دست داده است.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی با توجه به استان هرمزگان اظهار کرد:افراد در سنین زیر ۲ سال و بالای ۶۰ سال و کسانی که از  ناتوانی جسمی برخوردار هستند حتما باید در برابر این بیماری واکسنه شوند تا از حوادث ناگوار ناشی از آنپیشگیری شود.

 
وی تاکید: متقاضیان برای دریافت به واکسن آنفولانزای خوکی حتما به مراکز درمانی و مراکزبهداشت خصوصی مراجع نمایند.

 
شکاری با اشاره به همجوار بودن استان هرمزگان با کرمان و مهاجرت مسافران از این استان به هرمزگان افرادی که در معرض بیماری قرار دارند توجه بسیاری داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff