آموزش و پرورش نقش اساسی در اشاعه فرهنگ کار و مهارت زندگی دارد
+ پ -
آموزش و پرورش نقش اساسی در اشاعه فرهنگ کار و مهارت زندگی دارد

سرپرست آموزش وپرورش پارسیان با اشاره به نقش مهم و اساسی آموزش ورورش در فرهنگ‌سازی جامعه گفت:آموزش و پرورش نقش اساسی در اشاعه فرهنگ کار و مهارت زندگی دارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمود روان سرپرست آموزش وپرورش پارسیان در گفتگو با خبرنگار  پارسیان خبر با اشاره به آغاز فعالیت سواد آموزی در سال جدید گفت:شروع فعالیت سواد آموزی در دوره های تحکیم و انتقال از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه تشکیل کلاس سواد آموزان منوط به حد نصاب رسیدن آمار آنان است خاطر نشان کرد: برای شروع فعالیت دوره های تحکیم و انتقال حداقل ۱۰ نفر مورد نیاز است که تا کنون ۳ کلاس ده نفره در دوره انتقال و ۲ نفر در آموزش فرد به فرد سواد آموزی ثبت نام کرده اند.

 

سرپرست آموزش و پرورش پارسیان دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را از شرایط آموزش دهندگان عنوان کرد و افزود: آموزش دهندگان پس از ارائه مدرک تحصیلی و تکمیل پرونده در دوره های آموزشی مرتبط درکارگاه های روش تدریس شرکت نموده و سپس جهت ثبت نام افراد بی سواد و کم سواد و جمع آوری اطلاعات آنان اقدام خواهند کرد.

 

وی با اشاره به نقش مهم و اساسی آموزش ورورش در فرهنگ‌سازی در جامعه افزود: آموزش و پرورش نقش اساسی و بزرگی در اشاعه فرهنگ کار و مهارت زندگی دارد .

 

محمودروان با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مهمی برای نهادینه کردن کار به‌عنوان یک ارزش اجتماعی در جامعه دارد تصریح کرد: باید فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی در جامعه نهادینه شود.

 

سرپرست آموزش و پرورش پارسیان در پایان از زحمات کارشناسان حوزه سواد آموزی این مدیریت که فعالانه در راستای شناسایی و با سواد نمودن افراد بی سواد یا کم سواد نقش بسزایی دارند تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff