آموزش های مهارت محور در ایجاد اشتغال راهگشا است/ 70 درصد محتوای دانشگاه علمی کاربردی عملی می باشد
+ پ -
آموزش های مهارت محور در ایجاد اشتغال راهگشا است/ ۷۰ درصد محتوای دانشگاه علمی کاربردی عملی می باشد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان با بیان این مطلب که نگاه ما به آموزش ها در دانشکده های علمی و کاربردی یک نگاه مبتنی بر ارتقا مرزهای دانش است، گفت: آموزش های مهارت محور در ایجاد اشتغال راهگشا خواهد بود.

فضل الله لک، رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز؛، ارتقای شغلی کارکنان و مهارت آموزی را از اهداف مهم ایجاد دانشگاه علمی کاربردی برشمرد و اظهار کرد: ارتقای مهارت آموزی و توجه به بحث آموزش نیز در راستای ایجاد اشتغال کارکنان و افراد غیرشاغل متقاضی این آموزش ها صورت می گیرد.

وی نوع نگاه به مدل آموزش ها در دانشکده های علمی و کاربردی را یک نگاه مبتنی بر ارتقاء مرزهای دانش دانست و ادامه داد: آموزش های مهارت محور مبتنی بر شغل است که به نظر می رسد این نوع آموزش ها راهگشا در بحث اشتغال باشد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان در این رابطه یکی از مشکلات مهم کشور را بحث اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد و افزود:  ۱۲ هزار شغل در سطح جهان وجود دارد که تعریف شده است و در کشور ما سه هزار شغل معرفی شده؛ که برای آن می توان برنامه آموزشی تدوین کرد.

لک مستندسازی و آموزش های مبتنی بر شغل را بسیار موثر دانست و افزود: بسیاری از مشاغل وابسته به تجربیات افراد می باشد بنابراین حرفه ای مثل حصیربافی مهارتی رو به فراموشی است که می توان با مهارت های جدید و ایده های نو این شغل را دوباره احیا کرد.

وی مکان و زمان را از ویژگی های مهم آموزش های مبتنی بر شغل دانست و عنوان کرد: شغل هایی که در استان هرمزگان وجود دارد که ممکن است در سایر استان ها متفاوت باشد، لذا این آموزش ها در همه جا یکسان نیست در صورتی که در دانشگاه های نظری این آموزش ها یکسان تدریس می شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان اضافه کرد: با گذر زمان و ورود فناوری های جدید به عنوان یکی از ویژگی های این نوع آموزش ها، این آموزش ها نیاز به آموزش های نو دارند.

لک در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در استان ۲۰ مرکز فعال وجود دارد و در اکثر شهرستان ها شعبه های مراکز علمی کاربردی براساس ماموریت هایشان ایجاد شده است.

وی در این رابطه به تاسیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر در جهت نهادینه شدن رشته های فرهنگ و هنر، مرکز هلال احمر، مرکز بهزیستی اشاره کرد و گفت: حدود ۱۲ هزار دانشجو الان در سطح استان در همین ۲۰ مرکز درحال فعالیت هستند و تاکنون ۲۴ هزار فارغ التحصیل در سطح استان از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

به گفته رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان،۷۰ درصد محتوای دانشگاه علمی کاربردی عملی و ۳۰ درصد آن را نظری است لذا کاربردی بودن محتوای درسی این مرکز از محاسن این مدل آموزشی است.

لک در پایان اظهار داشت: با شناسایی خبرگان رشته‌های مختلف و تهیه بانک اطلاعاتی مشاغل و انتقال آن به مراکز آموزش علمی کاربردی در جهت کیفیت‌بخشی به مدرسین این مرکز هستیم.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff