آموزش مهارت های زندگی لازمه ی روابط اجتماعی است
+ پ -
آموزش مهارت های زندگی لازمه ی روابط  اجتماعی  است

کارشناس مسائل اجتماعی با بیان اینکه آموزش مهارت های زندگی تاثیر زیادی در بهبود روابط اجتماعی دارد افزود : با وجود پیشرفت های علمی بشر ، بسیاری از افراد فاقد توانایی و مهارت های اساسی هستند.

طاهره داودی کارشناس ارشد علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در گفت و گو با خبرنگار هرمز با اشاره به اهمیت آموزش مهارت های زندگی و افزایش توانایی های اجتماعی افراد گفت : یکی از انواع مهارت ها که بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفته و یادگیری آن تاثیر به سزایی در آینده جوانان دارد ، مهارت های زندگی است .

 

 

وی افزود: امروزه با وجود پیشرفت های علمی بشر و تاثیر های آن در زندگی ما ، هنوز بسیاری از افراد فاقد توانایی ومهارت های لازم واساسی هستند وهمین امر آنان را در مواجهه با مسایل ومشکلات زندگی روز مره آسیب پذیر خواهد کرد .

 

 

وی با تأکید بر اینکه آموزش مهارت های زندگی برای همگان نیاز است ، گفت: آموزش مهارت های زندگی با هدف تقویت مهارت های مقابله ای و افزایش توانایی های روانی – اجتماعی ، نقش بسیار تعیین کننده ای در پیشگیری از بروز مشکلات و در نهایت بهبود کیفیت زندگی خواهد داشت .

 

 

این کارشناس اجتماعی مهارت های زندگی را توانایی های روانی – اجتماعی برای چالش های روزمره زندگی دانست و اظهار کرد: مهارت زندگی یعنی ایجاد روابط بین فردی مناسب وموثر ، انجام مسوولیت های اجتماعی ، تصمیم گیری های صحیح ، حل تعارض ها وکشمکش ها بدون توسل به اعمالی که به خود یا دیگران صدمه می زند .

 

 

داودی توصیه کرد:ما باید بتوانیم به مهارت برقراری ارتباط موثر و درست دست بیابیم و فرد باید بتواند چه به صورت کلامی و چه غیر کلامی خود را بیان کند و هنگامی این ارتباط موثر است که با فرهنگ ، سنت ها و ارزش های جامعه تناسب داشته باشد .

 

 

این کارشناس ارشد اضافه کرد: این مهارت ، شامل ابراز عقاید ، امیال وحتی نیازها و ترس هاست و می توان حفظ روابط مطلوب ، صمیمانه و همراه با مسوولیت با اعضای خانواده را نقطه آغاز کسب این مهارت تلقی کرد ، زیرا خانواده ، تکیه گاه وحامی انسان در همه موقعیت هاست .

 

 

وی در پایان با بیان اینکه مهارت‌های زندگی مجموعه ای از توانایی ها که زمینه سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می آورد ، افزود: این توانایی ها ، فرد را قادر می سازد مسولیت های نقش اجتماعی خود را بپذیرد و بدون لطمه زدن خود و دیگران ، با خواسته ها ، انتظارات ومشکلات روزانه به ویژه در روابط بین فردی به شکل موثری رو به رو شود .

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff