آموزش صنایع دستی بومی گامی در تحقق اقتصاد مقاومتی است
+ پ -
آموزش صنایع دستی بومی گامی در تحقق اقتصاد مقاومتی است
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میناب گفت:

آموزش صنایع دستی بومی گامی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیر کمیته امداد امام خمنی(ره) میناب گفت: آموزش صنایع دستی بومی گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمود جاودان در گفتگو با میناب جنوب با اشاره به برگزاری کلاس مهارت آموزش قالیبافی ویژه بانوان هشتبندی میناب گفت: ۲۰ نفر از بانوان مددجو در منطقه هشتبندی در طرح آموزشی قالیبافی آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

مدیر کمیته امداد امام خمنی(ره) میناب افزود: با توجه به استعداد و ذوق  وسلیقه بی نظیری بانوان منطقه هشتبندی در صنایع دستی و بافندگی گام موثری در  جهت توسعه و حمایت بیشتر از آموزش  صنایع دستی تحقق اقتصاد مقاومت مبتنی بر اقدام و عمل می تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه هزینه آموزش برای هر نفر ۲۰۰ هزار تومان پیش بینی شده بود اظهار داشت: یادگیری حرفه قالیبافی و ایجاد کارگاه آموزشی و تولیدی اشتغال برای چندین بانوی منطقه هشتبندی را ممکن می سازد.

جاودان یادآور شد: دوره های آموزش قالیبافی با مشارکت  ۲۰ کارآموز خواهر  از در منطقه هشتبندی برگزار شد که در پایان دوره افراد موفق به کسب مدرک فنی و حرفه ای معتبر در این رشته شدند.

وی خاطر نشان کرد: کارآموزان می توانند تسهیلات بانکی به مبلغ ۵ میلیون تومان وام مشاغل خانگی در جهت توسعه و تقویت این رشته با هدف نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در روستاها از امداد دریافت کنند.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff