آموزش حروف الفبا در مقطع اول ابتدايي مشکل ساز می شود
+ پ -
آموزش حروف الفبا  در مقطع اول ابتدایی مشکل ساز  می شود

رئیس اداره آموزش و پرورش گفت:متاسفانه در بعضی از مراکز برای جلب رضایت اولیاء نوآموزان اقدام به آموزش حروف الفبا، اعداد و می نمایند که این امر خلاف قانون پیش دبستانی ها ،بوده و آموزش در مقطع اول ابتدایی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل  از پیارم، مهدی سالاری در جمع مدیران مراکز پیش دبستانی و مدیران مجتمع اظهار کرد : مراکز پیش دبستانی در صورتی موفقند که مطابق بخشنامه های وزارت آموزش و پرورش فعالیت نموده و از فعالیت های خارج ازشرح وظایف خود فراتر نروند.

وی بیان داشت :‌متاسفانه در بعضی از مراکز برای جلب رضایت اولیاء نوآموزان اقدام به آموزش حروف الفبا ، اعداد و …می نمایند که این امر خلاف قانون پیش دبستانی ها ،بوده و آموزش در مقطع اول ابتدایی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

در ادامه رئیس آموزش و پرورش اظهار داشت : هرچند مراکز پیش دبستانی غیر دولتی می باشند اما روند فعالیت های آموزشی آنان باید مطابق بخشنامه های ارسالی وزارت آموزش و پرورش باشد.

سالاری از مراکز پیش دبستانی به عنوان مراکز آموزش مفاهیم قرانی نام برده و از موسسین و مدیران این مراکز خواست : آموزش مفاهیم قرآنی را اولویت اول خود داشته باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان حاجی اباد، افزایش کیفیت آموزشی را مورد تاکید قرار داده و بیان داشت : رسیدن به کیفیت آموزشی مد نظر با توانمندسازی نیروهای آموزشی امکانپذیر می باشد.

مهدی سالاری افزایش کیفیت آموزشی را مورد تاکید قرار داده و بیان داشت : رسیدن به کیفیت آموزشی مد نظر با توانمندسازی نیروهای آموزشی امکان پذیر می باشدکه این مهم با نظارت ،بازدیدهای هدفمند و مستمر و رصد روند تدریس در مدارس امکان پذیر می باشد.

وی بیان داشت : مدیران مجتمع که نماینده اداره در مدارس می باشند نقش و سهمی مهم در موفقیت این امر داشته و دارند.

رئیس اداره آموزش و پرورش همچنین از مدیران مجتمع ها خواست : در خصوص کاهش مشکلات مالی مدارس ،ضمن بهره گیری از مشارکت اولیاء و خیرین ،استفاده از پتانسیل دهیاری ها و بخشداری های منطقه را نیز در دستور کار خود داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد : همچنان هم دلی و هم زبانی ،و فراهم نمودن رضایت ارباب رجوع و به خصوص اولیاء دانش اموزان مهمترین رکن فعالیت های مجموعه اموزش و پرورش این شهرستان می باشد.

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff