آمریکا کمک ۱۷.۷ میلیون دلاری در اختیار اوکراین می‌گذارد
+ پ -
آمریکا کمک ۱۷.۷ میلیون دلاری در اختیار اوکراین می‌گذارد
بایدن در گفت‌وگو با پروشنکو اعلام کرد

آمریکا کمک ۱۷.۷ میلیون دلاری در اختیار اوکراین می‌گذارد

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور اوکراین ضمن حمایت از «اعمال اصلاحات» در این کشور از تصمیم واشنگتن برای کمک مالی به کی‌یف خبر داد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا  روز گذشته (دوشنبه) در تماسی تلفنی با «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین درباره شرایط شرق اوکراین و اقدامات اصلاحی در اوکراین رایزنی کرد.

بایدن به پروشنکو گفت که آمریکا، کمک ۱۷٫۷ میلیون دلاری در راستای اقدامات بشردوستانه در اختیار دولت اوکراین قرار می‌دهد تا از آن برای خانه‌سازی، امور درمانی، بهداشتی، غذایی و آبرسانی استفاده شود.

سران ۲ کشور از اقدامات سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه مذاکرات برای آتش‌بس استقبال کردند و از روسیه خواستند تا در چارچوب توافق آتش‌بس عمل کند و به انتقال سلاح‌های سنگین به اوکراین و انتقال نیرو در مرزهای بین‌المللی پایان دهد.

بنا بر اعلام کاخ سفید، سرانجام ۲ طرف درباره اقدامات اطلاحی در اوکراین تبادل‌نظر و بر لزوم اقدامات بیشتر در این زمینه تاکید کردند.

از آغاز بحران در شرق اوکراین، آمریکا به حمایت تمام قد از دولت اوکراین پرداخته است. واشنگتن در این مدت میلیون‌ها دلار به دولت پروشنکو کمک کرده و اخیرا نیز گروهی از نظامیان خود را به بهانه آموزش ارتش اوکراین، به کی‌یف اعزام کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff