تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 472614
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان هرمزگان عنوان شد؛

آمریکا شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید/موضوع مذاکره با کدخدا باطل شد

نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

آمریکا شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید/موضوع مذاکره با کدخدا باطل شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

میناب:آنهایی که فرمان‌مقام معظم رهبری در مورد برجام برنتافته اند باید توبه سیاسی کنند

حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر خطیب جمعه شهرستان میناب در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع باشکوه نمازگزاران مینابی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت  رمضان ماه خودسازی است و باید از فیوضات این ماه بهره مند شویم.

وی افزود: ما در بحث تربیت دچار فقر هستیم، شهدا منطبق با الگو های تربیتی ما هستند، چرا ما شهدا را در‌ مباحث تربیتی خود فراموش کرده ایم،شهدا مصداق قدرتمندی ،عزت و خودسازی وجه مشترک همه الگوهای تربیتی هستند ولی ما متاسفانه از این مباحث غافلیم.‌.

وی گفت: نقض عهد جای احساسات نسیت بلکه جای تعقل و تعمل نسبت به این مسائل است، مشکل ما با آمریکا مشکل استراتژیکی است.

خطیب جمعه میناب گفت:  تمام‌کسانیکه فرمان‌مقام معظم رهبری را در مورد برجام برنتافته اند باید توبه سیاسی کنند، باید به  عده های دشمنان اعتماد نکنیم، وای به حال کسی که به وعده های دشمن دلخوش شود.

وی تنها راه پیشرفت و نجات کشور را بهره مندی از استعدادها و ظرفیت های داخلی کشور دانست و گفت: مسئولان باید نسبت به این موضوع مهم اندیشه کنند.

خطیب جمعه میناب اثبات منطق حق رهبری  و رد نظریه کد خدایی آمریکا راجب بد عهدی دولت آمریکا نسبت به تعهداتش پیرامون برجام را یکی از مهمترین نتایج و دستاوردهای خروج دولت ترامپ در برجام برشمرد.

وی تاکید کرد: دشمن باید صدای واحد از ما بشنود، آنها بین سیاسیون هم می خواهند اختلاف بیافکنند، مسئولان باید از موضع قدرت در مجامع بین المللی حرف بزنند،دنیای سیاسیت دنیای تعارف نیست، حرفمان باید در مجامع بین المللی باید قرص و محکم بزنیم، از سایه جنگ و تحریم سخن نگویید، ایستادگی در برابر دشمن باید از مقام معظم رهبری یاد بگیریم.

وی با بیان اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اظهار کرد: دشمنان بدانند ما محو شدنی نیستیم، ما آمریکا و اسرائیل را محو و زیر پا می کذاریم، آنها با خروج از برجام تفرقه افکنی در میان کشورهای اسلامی اشاعه می دهند، با همدلی و همفکری  اتحاد خود را به دشمنان نشان می هیم.

حجت الاسلام معتمدی فر ابراز داشت: راهپیمایی ضد استکباری امروز مردم شهرستان میناب نشان از تعهد و همراهی با مقام معظم رهبری تا سر حد شهادت را نشان می دهد و مردم ما ثابت کردند که همیشه در صحنه هستند و از جنگ و تحریم نمی ترسند.

وی تصریح کرد: به محض خروج ترامپ از برجام دولتمردان باید موضع قرص و محکم انقلابی خود را نشان می دادند، حق باید با ایستادگی گرفت نه با التماس.

وی همچنین با اشاره به هفته گرامیداشت مساجد  حضور در مسجد را نشانه ایمان دانست وگفت: مساجد ملک شخصی نیست،مساجد را خطی و جناحی ندانیم، مسجد خانه خداست نه جای کد خدایی کردن، در نظام اسلامی مساجد امنیت ندارند.

پارسیان:آمریکا شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید/ خروج آمریکا از برجام نشان داد که دشمنان نظام اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند

حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که منطق رهبر معظم انقلاب در نام گذاری سال های اخیر بر محور اقتصاد مقاومتی از چه اتقان و استحکامی برخوردار است.

میرزایی ادامه داد: مقام معظم رهبری با درک هوشمندانه، طراحی دنیای غرب در وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج از مرزها و شکل گیری اقتصاد واردات محور ، به خوبی نقشه دشمن را درک کرده و پادزهر ان را ارائه فرمودند.

وی با توصیه به همه مسئولان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اگر در ده سال گذشته همه قوا و نیرو های کشور با تمام قوا برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان می آمدند یقینا امروز به درجه ای از اتقان و استحکام در بنیان های اقتصادی رسیده بودیم و با کمترین هزینه و بدون حاشیه سرافرازانه و مقتدرانه عبور می کردیم.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری در عدم اعتماد به آمریکا تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام نشان داد که دشمنان نظام اسلامی به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند و تنها فایده برجام ابطال نظریه تعامل با کدخدایی به نام آمریکا بود.

وی ادامه داد: آمریکا در حالی از برجام خارج شد که در کنار توقف فعالیت های هسته ای کشورمان ده ها امتیاز نقد گرفت بدون ان که به تعهد خود عمل کند حتی ده ها تحریم جدید به ان افزود این در حالی بود که آمریکا شیره برجام را تا آخرین لحظه مکید و بعد هم تفاله ان را به دور انداخت.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری و تاکید معظم له بر ماندگاری انقلاب اسلامی با وجود تهدیدات سردمداران آمریکا و نابودی همه آنها، تاکید کرد: اروپا باید بداند برجام مکمل و متمم ندارد و جمهوری اسلامی نه در خصوص مسئله موشکی و نه نفوذ منطقه ای به هیچ وجه با شما وارد مذاکره نخواهد شد.

میرزایی ادامه داد: خروج آمریکا از برجام برای ملت ما یک نعمت و دستاورد بود چرا که سالها اقتصاد کشور را معطل برجام و ماندن و خارج شدن آمریکا از آن کردیم که امیدواریم با همت مسئولان در جهت آرامش و ثبات بر فضای اقتصادی کشور و بدون چشم داشت به بیگانگان از این مرحله عبور کنیم.

خطیب نماز جمعه پارسیان، با اشاره به حملات رژیم غاصب صهیونیستی به سوریه و حمله به بارگاه حضرت یوسف)ع) در نابلس گفت: زمان بزن و در رو تمام شده است و نابودی اسرائیل قبل از وعده امام خامنه‌ای(مدظله العالی) به دست نیروهای مقاومت محقق می شود.

امام جمعه شهرستان با تبریک پیروزی جبهه مقاومت لبنان در انتخابات این کشور، افزود: پیام این انتخابات این بود که مردم لبنان مقاومت را با زر و زور و تزویر قدرتهای استکباری و ارتجاع عرب معاوضه نمی کند.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان، ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای بازخوانی رفتار و کردار با معیار های اسلامی دانست و بر خودسازی و تهذیب نفس تاکید کرد.

وی همچنین دهه تکریم و غبار روبی مساجد را فرصت مناسبی برای یادآوری استفاده از ظرفیت های خاموش شده مساجد برای تقویت و رشد روحیه انقلابی در بین مردم و جوانان دانست.

میرزایی، جلسه روحانیون در آستانه ماه مبارک رمضان با عنوان طلایه داران تبلیغ را برای بررسی مسایل تبلیغی و مشکلات اجتماعی مهم ارزیابی کرد و برای همه مبلغان آرزوی توفیق بیشتر کرد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی رحلت آیت الله ایمانی خاطرنشان کرد: آیت الله ایمانی در صف اول مجاهدتهای اجتماعی و انقلابی حضور داشت.

توکهور و هشتبندی:آقای ترامپ؛ملت بزرگ ایران گُنده تر از تو را ادب کرده اند،بدان تو هم غلطی نمی کنی

حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور_هشتبندی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان؛آنرا یک فرصت طلایی دانست و در ضمن بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص) گفت:ماه رمضان یکی از بهترین فرصت ها و نسیم های الهی است و کسانی که دل درگرو محبت الهی دارند برای رسیدن این ماه باعظمت لحظه شماری میکنند.

 امام جمعه توکهور_هشتبندی با اشاره به سخنان رییس جمهور آمریکا ؛آنرا اوج خباثت علیه ملت ایران ارزیابی کردند و با بیان اینکه امروز اتحاد و انسجام ملی در برابر بیگانه اولویت اول کشوراست؛ افزود: ما یک ملت واحد هستیم و مساله اتحاد وهمدلی در برابر بیگانه را باید یک اصل مهم بدانیم ؛و ملت بصیر ایران نیز ثابت کرده است که در برابر بیگانگان انسجام ملی دارد لذا مساله برجام که یک موضوع ملی است را نباید بهانه برای تسویه حسابهای حزبی و جناحی قرار داد.
وی خروج آمریکا از برجام را قابل پیش بینی برای مسئولان کشور دانست و با انتقاد از پخش خبرهای بی اساس دررابطه با اقتصاد کشور اظهار کرد: قطعا مسئولان کشور اقدامات و پیش بینی های لازم را برای مقابله با آمریکا و خصوصا تامین کالاهای اساسی کشور اندیشیده اند و به لطف الهی کشوردر این  زمینه مشکلی نخواهد داشت.
حجت الاسلام بارانی با انتقاد شدید از عدم شناخت جبهه دشمن توسط برخی جریانات و حمله آنها به منتقدین دلسوز داخلی تاکید کرد: امروز توپ بدعهدی را در زمین آمریکاست وجمهوری اسلامی به تمامی تعهدات خود ؛زودتر از موعد عمل کرد و حتی برخی خطوط قرمز رهبری هم نادیده گرفته شد؛حال چطور برخی پیکان حملات رابه طرف منتقدینی  که این روزها را دلسوزانه تذکر میدانند گرفته اند لذا ما توصیه میکنیم؛ زمین حمله را گم نکنید و گل به خودی نزنید و بدانید دلیل بدعهدی و خروج این دیوانه از برجام فقط زیاده خواهی و قلدری است که در ذات استکباری آنها نهفته شده است.
وی خطاب به رییس جمهور تازه از راه رسیده آمریکا گفت:در این سخنرانی هارت و هورت زیادی و زوزه کشیدید اما بدان که ملت بزرگ ایران گُنده تر از تو را ادب کرده است لذا تو هم مثل گذشتگانت هیچ غلطی نمیتوانی بکنی.
حجه الاسلام بارانی افزود :مردَک چند هفته پیش گفته بود که ملت ایران در دوران من شعار مرگ بر آمریکا را کنار گذاشته اند ؛اما ما میگوییم اگر ناشنوا نیستی ؛فریاد ملت ما را بشنو که یکصدا فریاد میزنند:مرگ بر آمریکا.
 بارانی با ابراز تاسف از عدم شناخت کینه توزی دشمن در گذشته تصریح کرد:امیدوارم برخی خوش خیالان به غرب و امریکا؛در این تجربه برجام ؛خباثت و نیات  دشمن را شناخته باشند و همانطوری که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده اند ؛دشمنی آنها با اصل اسلام است و هسته ای و موشکی و… بهانه ای بیش نیست و همگان دیدند در حالی که ما در قلب رآکتور اتمی بُتُن ریختیم بازهم قانع نشدند در حالی که خودشان بمب اتمی دارند و قطعا مادامی که مارا برده و سرسپرده خود نکرده باشند ؛دست بردار نیستند و البته مگر این را به خواب ببینند چراکه به عنایت الهی ملت ایران با تدابیر رهبری حکیم ،آنها را به خاک ذلت خواهد کشاند.
 امام جمعه توکهور_هشتبندی با تشریح عوامل دشمنی غرب با انقلاب اسلامی؛ خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی پرچم دار عدالت طلبی و عزت خواهی در دنیا شده است لذا این را نمیتوانند تحمل بکنند و میخواهند ملت ایران نیز مثل برخی کشورهای خلیج فارس برده و سرسپرده آنها باشند که قطعا ملت عاشورایی ایران هرگز زیر بار ظلم و زورگویی نخواهد رفت.
 بارانی برجام را یک تجربه مهم برای ملت ایران دانست و مذاکره و ادامه آن با اروپایی ها را بدون اخذ ضمانتِ کافی در عملِ به تعهدات را بی نتیجه خواندند و گفت :مگر چه تغییری  در ارباب و رعیتی آمریکا و اروپا حاصل شده که حالا میخواهید با رعیت کار کنید؟ مگر در نتیجه گفتگو با کدخدا چه حاصل شد که دل به رعیتش ببندیم؟ البته بازهم توصیه دلسوزانه میکنیم و دولت محترم در عمل آزاد است که طبق قانون عمل کند اما این نکته را نیز توجه داشته باشند که در معرض یک آزمون بزرگ قرار دارند و عزت و عظمت ملت ؛با خون هزاران شهید به دست آمده است لذا دولت و مجلس باید شرافت ؛کرامت و منافع ملی را حفظ کنند و بدانند که حرف اروپایی ها نیز مثل آمریکایی ذره ای ارزش ندارد.
بشاگرد:آمریکا غیر قابل اعتماد تر از سابق/ خروج آمریکا از برجام از ماه ها پیش مسجل بود

حجت الاسلام و المسلمین علی بهروزه امام جمعه شهرستان بشاگرد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به خروج آمریکا از برجام، اظهار کرد: در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۲۷۰ با صدور فرمان لغو امتیاز و تحریم توتون و تنباکو که به واسطه میرزای شیرازی صادر شد ابتدا شکستن قلیان ها و سوزاندن تنباکو از خود دربار شاه آغاز شد و بعد به مردم سرایت کرد.

امام جمعه شهرستان بشاگرد افزود: ما باید قدر علما و فضلای خود را بیشتر بدانیم و به حاشیه سازی بیگانگان و حرف های آن ها توجهی نکنیم.

بهروزه با بیان اینکه اصلاح ما با روحانیت آغاز و معنا پیدا کرد، گفت: تغییراتی که ائمه و علمای بزرگ اسلام و امام راحل ایجاد کردند آغاز شکوفایی ما از صدر اسلام تا کنون بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام با توجه به سوابق منفی این کشور در سنوات گذشته برای ما مسجل بود و برخورد مسئولان سیاسی ما با غرب و آمریکا با توجه به فرمایشات معظم له مبنی بر غیر قابل اعتماد بودن آمریکا غیر قابل توجیه است.

امام جمعه بشاگرد یاد آور شد: یکی از دلایلی که رهبر انقلاب اجازه مذاکره با امریکا را دادند بحث مصلحت نظام، اتمام حجت و عمل به قانون اساسی بود تا بهانه ای دست بدخواهان نظام نیفتد.

بهروزه در ادامه به سالروز بزرگداشت فردوسی طوسی پرداخت و تصریح کرد: زبان فارسی که این بزرگوار زحمات زیادی برای آن کشیده اند یکی از زیبا ترین زبان های دنیا و میراث گران بهایی است که باید قدر آن را بدانیم.

وی ادامه داد: ما باید قدر گویش های محلی و منطقه ای خود را بدانیم و با حفظ و جلوگیری از تحریف آن، این میراث را به آیندگان و نسل های بعد انتقال دهیم.

امام جمعه بشاگرد با اشاره به نزدیک شدن به روز ارتباطات، فضای مجازی را فضایی بی در و پیکر دانست و مردم را در جهت حمایت از کالا داخلی به استفاده از پیام رسان های ایرانی دعوت کرد.

بهروزه اظهار کرد: در استفاده از فضای مجازی نباید بدون تفکر و کور کورانه عمل کرد و در انتشار مطالب و صحبت کردن باید عاقلانه و با تفکر پیش رفت.

امام جمعه بشاگرد با اشاره به ظرفیت های این منطقه در حوزه میراث فرهنگی، گفت: از مسئولان مربوطه انتظار می رود در جهت ایجاد زیر ساخت های لازم جهت احداث موزه و ایجاد اداره میراث فرهنگی و گردشگری در بشاگرد حرکت کنند.

بهروزه در پایان وجود راه و جاده ارتباطی مناسب را یکی از اصلی ترین زیر ساخت های لازم برای رونق گردشگری در این شهرستان دانست و از مسئولان درخواست کرد با جذب اعتبارات استانی و کشوری در صدد حل این مسئله بر آیند.

رودان:نظریه مذاکره با کدخدا باطل شد/آمریکا جز زبان موشک و سرهنگ چیز دیگری نمی فهمد

حجت الاسلام دکتر مهدی رحمانی امام جمعه رودان در خطبه های جمعه این هفته شهرستان با اشاره به بیرون رفتن ترامپ و آمریکاییها از برجام اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجومعلمان، مسائل بسیار دقیق و مهمی فرمودند ایشان گفتند علاوه بر ده دروغ آشکار که ترامپ در سخنرانیش گفت و از برجام خارج شد، ملت ایران را هم توهین و تهدید کرد .

دکتر رحمانی با بیان اینکه ملت ایران رهبری شجاع و دلیر دارد افزود: رهبر شجاع ما فرزند سیداشهدا که اگر چنینن رهبر با تدبیر و شجاعی نداشتیم کشور برباد رفته بود، ایشان فرمودند از طرف ملت ایران که آقای ترامپ شما غلط می کنید.

امام جمعه رودان با اشاره به نیاز همه کشورها به انرژی هسته ای و دشمنی های آمریکا ادامه داد: مسئله ای هسته ای را به شکلی که مخالفان ایران می خواستند قبول کردیم و زیر بار رفتیم اما دشمنی و بهانه گیری آمریکا تمام نشد.

وی تصریح کرد: مگر امام ما همان ابتدا نفرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، چرا شما(دولتمردان) خوشبین بودید؟ آیا نظریه مذاکره با کدخدا باطل نشد؟ آقایانانی که فرمودید ما سرهنگ نیستیم ما حقوقدانیم، آقایان حقوقدان و دیپلمات، دیدید آمریکا جز زبان موشک و سرهنگی و سیلی چیز دیگری نمی فهمدو چه سخنان سخیفی بعضی از شما(دولتمردان) الان می زنید که ما پیروز شدیم و باید جشن پیروزی بگیریم.

خطیب نماز جمعه رودان گفت: حضرت آقا شرط گذاشتند که تضمین بگیرید آنها یک قدم بیاند جلو ما هم یک قدم بریم جلو، ولی آنها قدم از قدم برنداشتند ما ۲سال و نیم با سرعت به سمت اجرای برجام پیش رفتیم، بتن ریختیم، غنی سازی را به حداقل رساندیم، آیا اینها خسار نبود؟ آیا الان نباید به شورای امنیت و سازمان ملل بگوید این قلدر را بگیر و خسارت ما را از پس بگیر.
یادتوونه با لبخند ملیخ می گفتید هواپیما خریدیم آیا شما نمی خواهید سوار بر هواپیما بروید مشهد! آقایان، آن هواپیما ها که قرار بود کجاست؟
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: با دزد و جنایتکاری که بیش از صدسال، قریب به ۵۰ دولت قانونی را سرنگون کرده، میلیون ها انسان ها را به خاک و خون کشیده، دخالت در دولت های مستقل کرده جنایت و ظلم کرده بی گناهان را خاک و خون کشیده، اینجوری رفتار نمی کنند.
و الان شما(دولتمردان) می گویید بیایید جشن پیروزی بگیریم که مشخص شد آمریکا قابل اعتماد نیست، یعنی قبلا معلوم نیود که آمریکا قابل اعتماد نیست؟ مگر امام ما از همان روز اول نگفتند آمریکا از انگلیس بدتر و انگلیس از آمریکا بدتر همه از هم بدتر و خبیستر هستند.
وی خاطرنشان کرد: حالا یک حرف دیگر که با ۳ کشور اورپایی برجام را دنبال کنیم این حرف اشکالات متعددی دارد. رهبر انقلاب هم فرمدند به این سه کشور هم اعتماد ندارم واگر مذاکره کردید تضمین واقعی بگیرید و یک جمله و همه کارشناسان می دانند اروپا منافعش را از آمریکا جدا نمی کند.

 

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=472614
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,496 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی