آمریکا سخت‌گیرانه‌ترین قوانین را برای فضای مجازی اعمال می کند

یک نماینده مجلس گفت: کشوری مثل آمریکا که قانون‌مند کردن فضای مجازی در ایران را محدود سازی قلمداد می‌کند و به فضاسازی علیه آن می‌پردازد، خود سخت‌گیرانه‌ترین قوانین را در فضای مجازی اعمال می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علی اکبر علیزاده نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به آسیب های فقدان قانون درباره فضای مجازی گفت: متاسفانه فضای مجازی در کشور ما به دلیل فقدان قانون به قتلگاه جوانان تبدیل شده و همانند یک سگ وحشی بدون قلاده است.

وی افزود: به دلیل این بی‌قانونی در فضای مجازی از یک سو افزایش طلاق در جامعه و از سوی دیگر کلاهبرداری‌هایی که از مردم در فضای مجازی صورت می‌گیرد را شاهد هستیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز شاهد آسیب‌ها در حوزه مسائل فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی به مردم در سایه بی‌قانونی در فضای مجازی هستیم که با فروش اسلحه این آسیب اقتصادی به یک چالش امنیتی نیز تبدیل می‌شود.

علیزاده خاطرنشان کرد: چون ما در حوزه فضای مجازی قانون نداریم، وقتی پلیس فتا هم می‌خواهد موضوعی را پیگیری کند و با متخلف برخورد داشته باشد، اگر که مدیران یک شبکه کلاهبرداری یا غیره در خارج از کشور باشند نمی‌تواند به راحتی کاری از پیش ببرد.

علیزاده اظهار داشت: کشوری مثل آمریکا که قانون‌مند کردن فضای مجازی در ایران را محدود سازی قلمداد می‌کند و به فضاسازی علیه آن می‌پردازد، خود سخت‌گیرانه‌ترین قوانین را در فضای مجازی اعمال می کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در آمریکا صفحه مجازی هر فرد دارای شناسنامه است و فرد باید در قبال اظهارنظرهایش در فضای مجازی پاسخگو باشد، اما فضای مجازی در کشور ما هیچ قانون و مرزی ندارد و هر کس می‌تواند با تعداد زیادی اکانت فیک به تخریب و اتهام زنی علیه فرد دیگر بپردازد.

انتهای پیام/