آمریکا در برنامه هسته ای جدید خود مخفی کاری کرده است/ کپی برداری آمریکایی ها از تاسیسات هسته ای ایران
+ پ -
آمریکا در برنامه هسته ای جدید خود مخفی کاری کرده است/ کپی برداری آمریکایی ها از تاسیسات هسته ای ایران

این نیرو گاه های هسته ای که شباهت زیادی به تاسیسات هسته ای ایران دارد کمک شایانی در تدوین سیاست های اوباما برای مقابله با فعالیت های هسته ای ایران و نیروگاه هایش کرده تا ایالات متحده آمریکا نیز در مسابقه با ایران عقب نماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا روزنامه نیویورک تایمز از مخفی کردن یک برنامه جدید اتمی در آمریکا خبر داد.

این روزنامه آمریکایی نوشت: در حالی که سیاست مداران ۷ کشور بزرگ دنیا در لوزان سویس مشغول یافتن جواب برای سولاتی سخت از قبیل چگونه باز نگه داشتن نیرو گاه های اتمی ایران  بدون آزاد گذاشتن این کشور در رسیدن به تسلیحات اتمی بودند، مشخص شد ایالات متحده، کیلومترها زیر جنگل های تنسی در حال اجرای طرحی بزرگ و سری برای تولید نسل جدیدی از کلاهک های اتمی بوده است.

 

 

به گزارش نیویورک تایمز سانتریفیوژ های غول آسایی که در حدود ۱۰ سال پیش به یاری دولت وقت لیبی و ایالات متحده ساخته شده بود در نیروگاه اُوک ریج روزانه در حال غنی سازی  اورانیم هستند.

 

این نیرو گاه های هسته ای  که شباهت زیادی به تاسیسات هسته ای ایران دارد کمک شایانی در تدوین سیاست های اوباما برای مقابله با  فعالیت های هسته ای ایران و نیروگاه هایش کرده تا ایالات متحده آمریکا نیز در مسابقه با ایران عقب نماند.

 

این نیروگاه که گفته می‌شود به صورت اختصاصی و با کپی برداری صد درصدی از نیروگاه های ایران ساخته شده با هدف شناسایی نقاط حساس نیروگاه های ایرانی و متوقف کردن سیر صعودی پیشرفت آنها در حال فعالیت است.

 

یکی از متخصصین ارشد هسته ای نیروگاه جنگلی تنسی  در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ما بسیار بیشتر از آنچه که باید در مورد سانتریفیوژ های هسته ای ایران میدانیم و کاملا شباهت ها و تفاوت ها را بررسی کرده ایم تا به شناختی کامل از نیروگاه های این کشور برسیم.

 

این درحالی است که دور بعدی مذاکرات روز چهارشنبه در وین  آغاز خواهد شد و این پروژه های سری کاخ سفید باعث ایجاد نوعی بی اعتمادی در هزاران نفر از کارکانان  پروژه های تاسیساتی منهتن آمریکا شده است که در صورت تشدید این فعالیت ها به نظر میرسد این تلاش ها نتیجه معکوسی را برای این کشور به همراه داشته باشد

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff