آمریکا تاکتیک نفوذ و براندازی را علیه ایران به کار گرفته است/تردیدی در شکست عربستان در جنگ یمن نیست
+ پ -

مشاور وزیر دفاع گفت: اگر قصد کنار آمدن با آمریکا را داشتیم انقلاب نمی‌کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین دقیقی عصر امروز در مراسم بزرگداشت سرهنگ پاسدار «جهان‌پناه سینا» اظهار کرد: امروز مردم ایران اسلامی و کهگیلویه و بویراحمد همانند دوران جنگ پیرو ولایت هستند و راه شهدا را طی می‌کنند.

وی با طرح سئوال‌هایی مبنی بر اینکه آیا استکبار جهانی راهبرد و روش خود را نسبت به ملت ایران اسلامی تغییر داده و آیا براساس گفته رئیس جمهور آمریکا، ایران عامل بی‌ثباتی منطقه است، یا رژیم صهیونیستی یا خود آمریکا، افزود: چگونه است که ایران زمان قبل از انقلاب اسلامی جزیره آرامش و ثبات آمریکا بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عامل بی‌ثباتی منطقه شناخته می‌شود.

مشاور وزیر دفاع تصریح کرد: ایران در قبل از انقلاب نقش ژاندارم منطقه را برای آمریکا ایفا می‌کرد و هر کجای منطقه انقلابی شکل می‌گرفت ارتش و نیروهای ایران آن انقلاب را سرکوب می‌کرد.

سردار دقیقی با بیان اینکه آمریکا عامل بی‌ثباتی، ایجاد داعش و طالبان است، بیان کرد: نتانیاهو در تحلیلی گفت ایران چهار کشور عربی منطقه را اشغال کرده و در پایتخت‌های این کشورها بیروت، بغداد، دمشق و صنعا استقرار پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: عربستان در حال اجرای خواسته‌های رژیم غاصب صهیونیستی است و حمله به یمن را در راستای جلوگیری از ایران اسلامی عنوان کرده است.

فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه این مردم منطقه هستند که در حال تلاش برای خارج شدن از یوغ حکومت‌های فاسد هستند، گفت: مردم یمن در حال تلاش برای آزادی و استقرار حکومتی مردمی هستند و عربستان حق و اجازه استخراج نفت این کشور را نمی‌دهد.

مشاور وزیر دفاع با بیان اینکه عربستان چندین استان یمن را به خاک خود ضمیمه کرده است، افزود: مردم منطقه به ویژه یمن قصد استقلال خود را دارند و ایران اسلامی به عنوان الگویی سبب بیدار شدن حس انقلابی مردم یمن شد.

سردار دقیقی یادآور شد: این الگو با خون جوانان ایران اسلامی به جهان صادر شد، پس ما عامل بی‌ثباتی منطقه نیستیم.

وی با بیان اینکه مردم ایران صلح‌دوست بوده و اهل خشونت نیستند، تبیین کرد: ایرانی‌ها صلح‌دوست و آزاد هستند و زیر بار کسی نمی‌روند، اما هجوم و تهاجمی نیز به هیچ کشور یا منطقه‌ای ندارند.

مشاور وزیر دفاع با اشاره به همکاری برخی از کشورهای عربی در جنگ عراق علیه ایران، عنوان کرد: ما نباید در خصوص جنگ تحمیلی تنها صدام را عامل اصلی بدانیم، بلکه باید عربستان را از عوامل اصلی جنگ علیه ایران به عنوان پشتیبان مالی عراق دانست.

سردار دقیقی با بیان اینکه عراق پس از ایران بزرگترین کشور شیعه در منطقه خاورمیانه است، متذکر شد: آیا ما عامل بی‌ثباتی هستیم یا رژیم غاصب صهیونیستی که لبنان، عراق، افغانستان و کشورهای منطقه را به جنگ داخلی کشانده است.

وی با بیان اینکه امروز رژیم صهیونیستی به برخی از اهداف خود رسیده است، گفت: این امر به دست حکام مرتجع منطقه خلیج فارس برای رژیم جعلی صهیونیستی فراهم شده و آن، ایجاد جنگ داخلی در این کشورها است.

وی متذکر شد: اگر جنگ داخلی ثبات به شمار می‌رود ما ضد آن هستیم و ما برای مبارزه با تروریسم سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

مشاور وزیر دفاع افزود: سربازان انقلاب اسلامی برای شهادت‌طلبی در مسیر مبارزه با تروریسم و ایجاد آرامش در منطقه تلاش می‌کنند.

سردار دقیقی عنوان کرد: شهدای این روزهای عراق و سوریه برای مبارزه با تروریسم سرکش و لجام‌گسیخته‌ای است که آمریکا در منطقه راه انداخته است.

وی با طرح سئوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکایی‌ها در سیاست خود در پی تغییر هستند، گفت: استراتژی اولیه آمریکا در قبال انقلاب اسلامی براندازی جمهوری اسلامی از طریق کودتا، جنگ داخلی، جنگ تحمیلی، تجریه‌طلبی در برخی استان‌ها از جمله کردستان بود.

مشاور وزیر دفاع تشریح کرد: همه تلاش‌ آمریکا با لطف خداوند و پشتیبانی قوی این ملت، شکست خورد و اگر پشتیبانی ملت نبود نمی‌توانستیم در تمامی صحنه‌ها توی دهان آمریکا بزنیم.

سردار دقیقی با بیان اینکه ما هزینه‌های سنگینی برای حفظ استقلال‌طلبی خود پرداخت کرده‌ایم، افزود: آمریکا بعد از ۳۶ سال متوجه بی‌اثر بودن عملیات نظامی علیه ایران اسلامی شده است و در این خصوص تاکتیک خود را عوض می‌کند.

مشاور وزیر دفاع با بیان اینکه استراتژی آمریکا براندازی جمهوری اسلامی ایران بوده، اما با تغییر تاکتیک سعی در اجرایی کردن خواسته خود دارد، ادامه داد: امروز آمریکا با روش نفوذ از درون قصد براندازی جمهوری اسلامی ایران را دارد.

وی با طرح این سئوال که نفوذ چگونه اتفاق می‌افتد، گفت: آمریکا گروهک تروریستی داعش را ایجاد کرد تا بیداری اسلامی را در منطقه مهار کند.

مشاور وزیر دفاع با بیان اینکه در حال حاضر نفت باید بشکه‌ای ۴۰۰ دلار بود، تصریح کرد: سال ۵۴ نفت ۳۶ دلار بود و ۴۰ سال بعد نزدیک ۴۰ دلار است، در حالی که غرب آنچه داشته هزار برابر دیگران کرده است.

سردار دقیقی بیان کرد: آمریکا چیزی که از منطقه می‌خواهد نه اسلام اهل تسنن و نه اسلام اهل تشیع است، بلکه نفت ارزان و جریان سالم و بی‌دردسر نفت برای آمریکایی‌ها مهم است.

وی یادآور شد: آمریکا استراتژی خود در برابر ایران را عوض نکرده، بلکه شیوه کار را تغییر داده است.

مشاور وزیر دفاع اظهار کرد: اینکه عربستان چماق به دست گرفته است و مردم یمن را به خاک و خون کشیده است به این دلیل است که دیگر پول و ثروت عامل مؤثری برای حفظ کیان عربستان نیست.

سردار دقیقی با بیان اینکه در جنگ ایران و عراق بزرگترین حامی صدام، عربستان بود، افزود: اینکه عربستان امروز در برابر انقلاب اسلامی وارد جنگ شده، به معنای این است که نسخه‌های گذشته عربستان جوابگو نیست.

مشاور وزیر دفاع عنوان داشت: حرکت عربستان در یمن یک حرکت ۱۰۰ درصد ضداسلامی است و یمنی که روزی حیاط خلوت عربستان بود را آل‌سعود برای همیشه از دست داد.

سردار دقیقی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: حرکت عربستان به عنوان رهبری جهان اسلام شکست خورده است، به همین دلیل چماق به دست گرفته و با هواپیمای اف ۱۶ و اف ۱۸ به جنگ مردم بی‌پناه یمن می‌رود.

وی با بیان اینکه عربستان شکست خواهد خورد و در آن تردیدی وجود ندارد، گفت: شیوه عربستان و آمریکا در ایران با یمن متفاوت است و این شیوه شیوه نفوذ از راه فرهنگ و فضای مجازی است.

مشاور وزیر دفاع ادامه داد: در همین راستا مقام معظم رهبری شورای عالی فضای مجازی را با جدیت و قوت راه‌اندازی کردند.

سردار دقیقی در پایان چنین توضیح داد: نفوذ از طریق آدم‌های غرب‌زده و بریده‌ای که در فکر امتیازگیری از امریکا هستند، بی‌اثر است؛ ما اگر قصد کنار آمدن با آمریکا را داشتیم، انقلاب نمی‌کردیم.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff