آمریکا به اسرائیل برای حمله اتمی چراغ سبز نشان داده است
+ پ -
آمریکا به اسرائیل برای حمله اتمی چراغ سبز نشان داده است

«حفسه کارا مصطفی» با اشاره به مانع‌تراشی و ممانعت واشنگتن از تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح اتمی گفت: آمریکا به اسرائیل چراغ سبز نشان داده تا قابلیت استفاده از بمب‌های اتمی را داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک تحلیلگر انگلیسی تاکید کرد که ممانعت آمریکا از تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی به معنای چراغ سبز آن به اسرائیل برای حمله اتمی است.

در حالی که اخیرا وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی ایران را به حمله اتمی تهدید کرده بود (+)، یک تحلیلگر غربی واشنگتن را به دلیل مانع شدن از خلع سلاح اتمی این رژیم مقصر و مشوق اصلی صهیونیستها می‌داند.

این در حالی است که نشست بازنگری در معاهده منع گسترش سلاح‌های اتمی(ان‌پی‌تی) در سازمان ملل در حالی که به دنبال تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی بود،‌با وتو و مخالفت آمریکا این طرح بی نتیجه ماند(جزئیات بیشتر).

 «حفسه کارا مصطفی» تحلیلگر ساکن پایتخت انگلیس در مصاحبه با «پرس‌تی‌وی» ممانعت آمریکا از تصویب طرح خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی را به معنای ادامه حمایت‌های بی چون و چرای واشنگتن از تل‌آویو خواند.

این تحلیلگر غربی گفت: «واشنگتن در حال ارائه این سیگنال است که اولویت اصلی آمریکا در خاورمیانه حفاظت از اسرائیل است و نه خاورمیانه عاری از سلاح‌های اتمی».

وی همچنین افزود: «آمریکا به معنای واقعی کلمه به اسرائیل چراغ سبز داده تا در نهایت این امکان را داشته باشد علیه کشورهای عربی از بمبهای اتمی استفاده کند».

تحلیلگر ساکن انگلیس تاکید کرد که «آمریکا از اسرائیل که کشورهای منطقه را تهدید و اراضی آنها را اشغال کرده، در حال حمایت است و در آن واحد به خاطر فعالیتهای صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، بر تهران فشار می‌آورد این در حالی است که ایران هیچ قانون بین‌المللی را نقض نکرده و در ۱۵۰ سال اخیر حتی یک جنگ هم آغاز نکرده است».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff