آمریکا با لبخند و برجام به دنبال نفوذ است/ تنگه هرمز بهترین گلوگاه برای مبارزه با دشمن است
+ پ -
آمریکا با لبخند و برجام به دنبال نفوذ است/ تنگه هرمز بهترین گلوگاه برای مبارزه با دشمن است

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان گفت: امسال بیش از ۲۰ هزار نفر از راهیان نور خلیج فارس در منطقه هرمزگان بازدید خواهند کرد و شهدا به ما ثابت کردند که تنگه هرمز بهترین گلوگاه برای مبارزه با دشمن و مرکز قدرت ما است و باید این ظرفیت را به مردم نشان دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار سرخیلی مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با ندای ساحل ،اظهار داشت: اگر همه متکی به آیه ۲۳ سوره احزاب باشیم و مبنای کار ما برای دفاع مقدس این باشد کارها به خوبی انجام و دغدغه ها مرتفع می گردد و در جنگ سخت و جهاد اصغر کسان زیادی بودند که جان خودشان را دادند و قطعاً نزد پروردگار روزی می خورند و به طبع جامعه هم از آن بهره مند هستند.

 

سردار سرخیلی گفت: ما اگر از سال ۱۳۵۵ تا حال را حساب کنیم نزدیک به ۳۹ سال است که از رشادت شهیدانمان روزی می خوریم، شهدایی به اندازه یک دولت از مجلس گرفته تا قوه قضائیه، وزرا و… جوانانی که عاشق انقلاب بودند و در جنگ هشت ساله نیز قریب به ۲۳۰ هزار شهید تقدیم کرده ایم.

 

وی افزود: دیدگاه غربی ها که با هم توافق داشتند برای شکست انقلاب ایران و تقسیم منطقه به چند کشور، باعث شد که مهره خود صدام را بگذارند برای آن، شخصی که عقده حقارت در مقابل ایران را داشت و می خواست جلو صدور انقلاب را بگیرد او را وا داشتند که به جمهوری اسلامی ایران حمله کند تا در بین این درگیری ها بخشی از منطقه را به عنوان کشورهای عربستان (جنوب عراق و خوزستان) بلوچستان ، آذربایجان ، کردستان و… تبدیل کنند.

 

سردار سرخیلی تصریح کرد: با چنین دیدگاهی به ما هجمه شد و مردان بزرگی ایستادگی کردند تا وجبی از خاک کشور داده نشود و حال ما شاهد خودباوری مردم و تزریق روحیه استکبار ستیزی به جهان هستیم. مردم کشور ما به درستی دانستند که می توانند با نیروی انسانی خود مقابل استکبار بایستند.

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان هرمزگان عنوان کرد: حزب الله لبنان، سوریه مقاوم، عراق و افغانستان مستقل و بیداری اسلامی جهانی همه از دل انقلاب اسلامی ایران بیرون آمد و در این شرایط وظیفه ما سنگین تر خواهد بود.

 

سرخیلی با اشاره به آیه مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ ، گفت: منتظران شهادت مصداق این آیه و به دنبال فراهم کردن راه حکومت مهدوی هستند که این روحیه را در اقتصاد، سیاست و دیانت خود نیاز داریم. حزب الهی در میانه راه و مبارزه با دشمن و در حرکت های اسلامی و دفاع از حق پیشرو و جلودار است.

 

جانشین قرارگاه مرکز فرهنگی دفاع مقدس با اشاره به ضد استکبار و انقلابی بودن دین محمدی اظهار داشت: ما با روحیه جهادی باید ادامه داده تا به قله برسیم و در این سربالایی با سرعت و قوت مسیر را پیموده که اگر در این راه شهید شویم و یا قله را فتح کنیم پیروز خواهیم بود.

 

نماینده ستاد مرکزی راهیان نورکشور در هرمزگان ، گفت: راهیان نور یکی از فعالیت هایی است که با رهنمود های امام خامنه ای فضای معنوی را در جامعه ما به وجود آورده است و به نظر من جرقه است که خود شهدا ایجادکردند؛ از زمانی که اولین شهدای تفحص از شلمچه پیداشدند شهدا پیغام خود را دادند و رهبری آن را گرفت و در جامعه گسترش داد.

 

سردار سرخیلی تصریح کرد: بهار طبیعت در تعطیلات نوروز بهار معنویت شد و امام خامنه ای به عنوان دیده بان واقعی جامعه اولین زائر راهیان نور بودند.

 

وی در خصوص راهیان نور خلیج فارس ، افزود: از راهیان نور دریایی می توان اثبات کرد که ما مستقیم با امریکا درگیر بودیم به نوعی که اینجا منطقه ما است و متجاوز در آن امریکا بود. برخی ها در کشور می گویند که امریکا به دنبال کاهش تنش بود و کاری به جنگ ایران و عراق نداشت، پس خلیج فارس تنها جایی است که میتوان به جوانان ثابت کرد که ما درگیری مستقیم با امریکا داشتیم.

 

حمید سرخیلی عنوان کرد: در خلیج فارس قایق ما با قایق ، ناوچه ها و بالگرد های امریکایی در جنگ بودند، و این آمریکای جنایتکار بود که هواپیمای مسافربری ما را با ۲۹۰ نفر مسافر بی گناه به شهادت رساند ما باید به جوانان خود یادآوری کنیم این امریکایی ها بودند که از کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از شاه ظالم، شکنجه جوانان تحت عنوان ساواک، قائله ۱۷ شهریور و بعد از انقلاب در طبس، پادگان شهید نوژه و ایجاد درگیری های قومی ، به شهادت رساندن دانشمندان کشورمان و… سدی در مقابل سرعت پیشرفت کشور شدند.

 

مدیرکل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان بیان کرد: امریکا در این سه دهه انقلاب کار به جایی نرساند و حال با لبخند و برجام به دنبال گسترش نفوذ است.

 

وی در خصوص راهیان نور ، افزود: همان گونه که از اسم راهیان نور پیداست برای نشان دادن خط رهبری و حزب الله به جوانان راه درستی خواهد بود، هرمزگان ظرفیت های خوبی برای راهیان نور دارد از جمله شهیدان دارا و رئیسی که در درگیری مستقیم با آمریکا به شهادت رسیدند. شهدا به ما ثابت کردند که تنگه هرمز بهترین گلوگاه برای مبارزه با دشمن و مرکز قدرت ما است و باید این ظرفیت را به مردم نشان دهیم.

 

حمید سرخیلی اظهار داشت: جزایر قشم، هنگام، لارک و هرمز از نقاط یادمانی و مورد بازدید راهیان نور خلیج فارس است که شهدای گمنام دفاع مقدس نیز جهت افزایش معنویت در این نقاط تدفین شده اند و تاریخ هرمزگان را باید از حضور پرتغالی ها بررسی کرد و پیشینه دفاعی استان بسیار غنی است.

 

مدیرکل حفظ آثار هرمزگان گفت: قرارگاه راهیان نور خلیج فارس با مسئولیت نیروی دریایی سپاه و سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با مشارکت اداره کل حفظ آثار، نیروی دریایی ارتش، قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه، جهاد و بسیاری از سازمان های دولتی در هرمزگان تشکیل شده است و از ۲۵ اسفند ماه پذیرای زائران و گردشگران نوروزی در استان می باشد.

 

وی افزود: امیدواریم در این جریان بزرگ فرهنگی در استان بتوانیم بیش از ۲۰ هزار نفر را پذیرا باشیم و آن ها را با رشادت های رزمندگان هرمزگان در خلیج فارس آشنا کنیم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff