آمریکا اولین آزمایش کننده و پرتاب‌کننده واقعی بمب اتمی/آمریکا، انگلیس، فرانسه و روسیه در صدر آزمایش کنندگان
+ پ -
آمریکا اولین آزمایش کننده و پرتاب‌کننده واقعی بمب اتمی/آمریکا، انگلیس، فرانسه و روسیه در صدر آزمایش کنندگان

روزنامه انگلیسی در گزارشی با اشاره به ۲۶۲۴ انفجار هسته‌ای بعد از جنگ جهانی دوم از آمریکا به عنوان تنها کشور بکاربرنده سلاح هسته‌ای علیه کشوری دیگر و اسرائیل به عنوان رژیمی که در خفا سلاح‌های هسته‌ای را آزمایش می‌کند، یاد کرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» امروز (شنبه) در گزارشی نوشت: از زمان ارتقا فن آوری هسته‌ای، ۲۶۲۴ مورد انفجار هسته‌ای صورت گرفته است.

این روزنامه با اشاره به نمایش قدرت هسته‌ای کره شمالی در ژانویه ۲۰۱۶ با آزمایش موفقیت آمیز چهارمین بمب هسته‌ای که منجر به زمین لرزه‌ای با قدرت ۵٫۱ در مقیاس امواج درونی زمین شد، نوشت: کره شمالی در برهه فعلی آخرین کشوری است که فن‌آوری جنگ افزار هسته‌ای خود را بهبود بخشیده است.

در نقشه ای که یک شرکت انگلیسی به نام «اسری یوکی» تهیه کرده است، نشان می‌دهد که تمامی ۲۶۲۴ مورد آزمایش موفقیت آمیز بمب هسته‌ای از زمانی صورت گرفت که آمریکا فن‌آوری جنگ افزارهای هسته‌ای خود را در جنگ جهانی دوم توسعه داد.

بر اساس این گزارش، اولین آزمایش موفقیت آمیز بمب هسته‌ای قابل انفجار در تاریخ را ارتش امریکا در جولای ۱۹۴۵ به نام «ترینیتی تست» انجام داد.

آمریکا در اوت سال ۱۹۴۵ همچنین بمب‌های هسته‌ای را بر شهرهای هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن پرتاب کرد، بمب‌هایی که باعث مرگ نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر شد. این دو شهر تنها مکان‌هایی هستند که کماکان به عنوان محل بکارگیری جنگ افزارهای هسته‌ای شناخته می‌شوند هرچند که در طی سال‌ها آزمایش‌های موفق دیگر هسته‌ای نیز در سطح جهانی صورت پذیرفت.

این روزنامه به برخی آزمایش بمب هسته‌ای در طول سال‌های گذشته اشاره کرد است. از آزمایش سال ۱۹۵۲ انگلیس در آب‌های قلمروی استرالیا، انفجار سال ۱۹۶۰ فرانسه در بیابانی در الجزایر که سه مرتبه قوی‌تر از بمب پرتاب شده در ناکازاکی بود تا قوی‌ترین بمبی که تاکنون از سوی بشر آزمایش شده است ، بمب هسته‌ای «سزار بمب» روسیه ، که در سال ۱۹۶۱ با ماده انفجاری بسیار بزرگ ۵۰ مگاتنی‌اش، پس از انفجار ابر قارچ مانندی به ارتفاع ۷ مرتبه بلندتر از قله کوه اورست ایجاد کرد و ۱۵۰۰ مرتبه قوی‌تر از بمب‌های پرتاب شده بر ناکازاکی و هیروشیما بود.


ابر قارچی ناشی از انفجار اتمی

ایندیپندنت در خاتمه ضمن اشاره به انجام آزمایش‌های هسته‌ای مخفیانه از سوی رژیم اسرائیل و آفریقای جنوبی موارد علنی از سوی هند، پاکستان و چین نوشت: بزرگترین بمب هسته‌ای آزمایش شده از سوی ارتش آمریکا نیز بمب «کسل براو» نام داشت که عواقب ناشی از آن بر ساکنین جزایر مرجانی نزدیک آن انفجار باعث چون نقض عضو مادر زادی و تشنج شد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff